Ekran kartlarının ön adları ve oyunlara yeterliliği

BleakCyber

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Kasım ayına yaklaştığımıza göre kendimizi oyun karmaşasının içindi bulucağız. Tabi ki de sistem gereksinimleri bizleri zorlamakta. Benim aklımı kurcalayan konu ise şu;
Mesela benim sahip olduğum ekran kartı Sapphire 6850 2GB GDDR5 256Bit adlı kart. Oyunların istediği kartlara bakınca benim kartımın serisinden yüksek olduğunu görmekteyim. Bu beni nasıl etkileyecektir ? Bu oyunların için gerekli özellikler yetse bile sırf bu sınıflandırma yüzünden oyunlardan uzak mı kalıcağım ?

Şuanda kullandığım sistem ise şöyle;
  • İntel i5 4690 işlemci
  • Corsair vengeance pro 2X4 1600mhz 8GB bellek
  • Msı Z97 pcmate anakart
  • 550watt güç kaynağı
  • zalman z3 plus kasa
  • Sapphire 6850 2GB GDDR5 256Bit Dual-X ekran kartı
Yapacağınız yorumlar için teşekkürler.

Biraz daha açabilir misiniz ?
Mesela AC Unity üzerinden gidersek;

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows ® 7 SP1, Windows 8 / 8.1 ® (Sadece 64-bit)
İşlemci: Intel Core® i5-2500K @ 3.3 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0 GHz veya daha yükseği
RAM: 6 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 680 veya AMD Radeon HD 7970 (2 GB veya daha yükseği)
Sabit Disk: 50 GB

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows ® 7 SP1, Windows 8 / 8.1 ® (Sadece 64-bit)
İşlemci: Intel Core® i7-3770 @ 3.4 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz veya daha yükseği
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 780 veya AMD Radeon R9 290X (3 GB veya daha yükseği)
Sabit Disk: 50 GB

Bu gereksinimleri karşılayabilir miyim ?
Bu tür gereksinimlerde ki oyunlara girebilir miyim ?

Biraz daha açalım... HD 7970'in HD 6000 serisindeki nispeten karşılığı HD 6970 olabilir. GTX 770'in de 600 serisindeki karşılığı nispeten GTX 680. Yani sistem gereksinimlerindeki GPU'nun soldan ikinci ve üçüncü rakamı sizin ekran kartınıza uymalı. Ayrıca her zaman olduğu gibi sistem gereksinimleri uçmuş... O 6 GB RAM şartı sonradan kalkacak. Diğer gereksinimler de asgari seviyeye inecek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı