Ekran kartlarının oyuna alışması diye bir durum var mı?

Hangi oyunlar kaç FPS alıyorsunuz? Tamirci ne alaka? Olayı düzgün anlatırsanız yardımcı olabiliriz.

Efendim söyle anlatayım biliyorsunuz bilgisayarların 2 tane GPU'su oluyor bende 1.ci Intel 2.si ise RTX 4060 Intel GPU'yu kullandığımda bir sorun olmuyor ama 4060'ı devreye soktuğumda ekran kasıyor 30 40 Hz gibi çalışıyor çözemedim bir sorunu oyunlarda almam gerekenden çok düşük FPS alıyorum mesela PUBG de 100 altına asla düşmemesi gerekiyor ben 90'ı görünce şükrediyorum sayfalarda böyle bir sistemin 150 üstü alması gerektiği yazıyor her yerde böyle Dell G15 5530 laptop kullanıyorum ekran kartında bir sorun olduğu şüphesiyle gittim ve biraz da takıntılı bir insanımdır teknolojik alet konusunda.Yani beklenen performansı vermiyor bayağı garip.

Ümit özdağ suriyelidir demek gibi bir şey. Alakası yok oyuna alışmayla. Eğer pc'de 4060 varsa gerçekten almanız gereken fps'i alırsınız. Kolayca çözülebilecek bir sorun vardır muhtemelen.

Hangi sistem, hangi test, hangi sonuçlar onları yazman veya görselle sunman iyi olur.
Dell G15 5530 Oyunlarda olması gerekenden düşük performans veriyor efendim mesela pubg de sistemin 100 ü aşırı rahat geçmesi gerekiyor ama benim sistem 90 fps i zor görüyor 2 tane ekran kartı var bilgisayarda rtx 4060 ı devreye sokunca ekranda kasma yaşanıyor bilgisayar 30-40 hz gibi çalışıyor
Oyunlarda beklenenin altında bir fps vermesi ve ekranın 30 40 hz gibi çalışması garip 165 hz oysaki

Ümit özdağ suriyelidir demek gibi bir şey. Alakası yok oyuna alışmayla. Eğer pc'de 4060 varsa gerçekten almanız gereken fps'i alırsınız. Kolayca çözülebilecek bir sorun vardır muhtemelen.
Vallahi efendim beklenenden az fps alıyorum bendemi sorun var yoksa anlamadım gitti kafama takıldı o kadar para verdim

Dell G15 5530 Oyunlarda olması gerekenden düşük performans veriyor efendim mesela pubg de sistemin 100 ü aşırı rahat geçmesi gerekiyor ama benim sistem 90 fps i zor görüyor 2 tane ekran kartı var bilgisayarda rtx 4060 ı devreye sokunca ekranda kasma yaşanıyor bilgisayar 30-40 hz gibi çalışıyor
Oyunlarda beklenenin altında bir fps vermesi ve ekranın 30 40 hz gibi çalışması garip 165 hz oysaki
Ekran kartı frekansı, kullanım yüzdesi, tükkettiği güç, sıcaklık, voltaj gibi değerleri msi afterburner ile oyundayken ölçüp ekran görüntüsü atarsanız sorunu anlayabiliriz belki.

Konudan anladığım 2 şey tamircinin cahil olması ve driverlerin kurulu olmaması.

Ekran kartı frekansı, kullanım yüzdesi, tükkettiği güç, sıcaklık, voltaj gibi değerleri MSI Afterburner ile oyundayken ölçüp ekran görüntüsü atarsanız sorunu anlayabiliriz belki.

Hocam stress testi de yaptım Max 79 dedi en az 62 dedi ve ayrıca bu sorun bir gün bilgisayar ekranı dondu güç tuşuna basılı tutarak aç kapa yaptım o zaman başladı sanırım ekran kasması falan performansı bilmiyorum şu an PC yanımda yok tamire gönderdik kaç hafta geçti gelmedi.

Konudan anladığım 2 şey tamircinin cahil olması ve driverlerin kurulu olmaması.
Driverlar kurulu efendim merak etmeyin hepsi kurulu

Vallahi efendim beklenenden az fps alıyorum bendemi sorun var yoksa anlamadım gitti kafama takıldı o kadar para verdim
Buna göre herkesin en başta sorması gereken soru: şarjda mı kullanıyorsun?

Buna göre herkesin en başta sorması gereken soru: Şarjda mı kullanıyorsun?

Efendim ikisini de denedim sarjdayken ekran kasmasi sorunu çözülüyor ama performans için diyemem bu sorun bir tek NVIDIA ekran kartında oluyor ve böyle bir şeyin olmaması gerektiğini düşünüyorum bilgisayarın şarjdan çıkarınca performansı düştüğü için kasiyordur diyeceğim ekran 30 Hz gibi oluyor bu nasıl bir düşüştür ayarlarda 165 Hz gene ama ekran 30 Hz çok anlamıyorum bilgisayar işinden ama fişten çıkarınca ekranın 30 Hz gibi çalışmaması gerektiğini biliyorum bu sorunun tek RTX 4060'ta olması garip.

Efendim tamircilerin cevabı bu ekran kartları yeni nesil olduğu için bazı oyunlara uyumlu değil oldu süreyle alışır kasma donma geçer dedi bende bir bildiği vardır dedim şüpheli gelmesine rağmen.

Geri
Yukarı