Ekran kartsız, 3000 TL Sistem Toplama

utkesmer

Hectopat
Daha fazla  
İş yeri için 2 adet Intel bilgisayar alacağım. Monitör, klavye, fare vb. her şey dahil 3000 lira civarı tutacak bir sistem düşünüyorum. Bayağı bir araştırdım ama çok fazla yeni şey çıkmış, işin içinden pek çıkamadım, biraz yardım eder misiniz lütfen?

Bilgisayarlar her gün 12 saat civarı sürekli kullanılacak, bazen 24 saat kullanılacak. Veritabanlarından sorgulama yapılacak sık sık. Birkaç ağır (Biraz da kötü programlar oldukları için ağırlar galiba. :D) program sürekli açık duracak.

Bazı düşüncelerim:
- Uzun ömürlü olmasını istediğimi söylememe gerek yok herhalde. :)
- Ekran kartı olmayacak tabi, anakarta dahil bir şey yeter de artar.
- Dahili depolama olarak SSD kullanmayı (120 GB civarı ya da belki 240 GB) düşünüyorum.
- RAM olarak şimdilik 8 GB alayım, ama ileride 16'ya falan çıkarabileceğim bir şey olsun diyorum.
- İşlemci olarak Intel i5 7400 gibi bir şey mantıklı geliyor.

Evet, durum aşağı yukarı bu, genel olarak fikirlerim net ancak anakarttır, kasadır vs. bütün bunlar çok karıştı, bunalttı çok araştırırken, çıkamadım işin içinden. Bu sistemin gerisinin nasıl olmasıyla ilgili fikir verebilir misiniz? Anakart ve kasa tavsiyesi çok iyi olur. Ekstra fan gerekiyor mu bilmiyorum, mesela işlemci fansız mı geliyor acaba? Hazır macunlu geldiğini gördüm bir videoda ama fanı anlayamadım. Biraz yardım ederseniz sevinirim.

Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bi' sistem olabilir.
Screenshot_7.png
Monitör:Samsung LS22E20KBW 22" 5ms (Analog+DVI) Full HD Led Monitör Fiyatı

Eğer bana 250GB SSD yeter derseniz 250GB yapabilirsiniz. Klavye ve mouse'den fazla anlamam bu hali ile 3000 TL tutuyor. Ekipmanlar dahil yapamadım ama SSD 250GB olursa mouse ve klavyeyi dahil edebilirsiniz. (y)

İki adet bilgisayarın toplamı mı 3000TL yoksa tek bilgisayar mı 3000TL?

Teki.

Böyle bi' sistem olabilir.
Eki Görüntüle 235561
Monitör:Samsung LS22E20KBW 22" 5ms (Analog+DVI) Full HD Led Monitör Fiyatı

Eğer bana 250GB SSD yeter derseniz 250GB yapabilirsiniz. Klavye ve mouse'den fazla anlamam bu hali ile 3000 TL tutuyor. Ekipmanlar dahil yapamadım ama SSD 250GB olursa mouse ve klavyeyi dahil edebilirsiniz. (y)

Teşekkürler, Intel işlemcili bir bilgisayar düşünüyordum aslında ama buna da biraz bakayım.

Hocam Render vs. yapacaksanız iş yerinde Ryzen Intel'e o konuda fark atıyor.

Anladım. Düşüneceğim, teşekkürler.

Hocam Render vs. yapacaksanız iş yerinde Ryzen Intel'e o konuda fark atıyor.
İki adet bilgisayarın toplamı mı 3000TL yoksa tek bilgisayar mı 3000TL?

Başka bir forumda da sormuştum aynı soruyu, orada da şöyle bir sistem önermişler, buraya da ekleyeyim dedim (2500 lira):
https://i.hizliresim.com/Ly9P51.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı