Ekran kartsız 3500 TL'ye kasa toplama

Sinan.eren

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Ben ilk defa sistem gereksinimleri toplayacagim. Ekran kartım kafamda belli RX 5700 XT. Fakat birkaç sorunum var. Sistemde Ryzen 3600 kullanmak istiyorum. Ama kasalar PSU anakart RAM SSD konusunda büyük sıkıntı yasiyorum. Çünkü kötü bir PSU ve kasa olursa hava akışı falan sıkıntı oluyormus. Anakart olarak da büyük sıkıntı seçmek benim için. Kısacası şöyle yazayım:

İşlemci = Ryzen 3600
Anakart=?
RAM 2*8=3200 MHz olsa süper ama marka bilmiyorum?
SSD=?
Kasa ve PSU =?

Mumkunse bunların hepsini Aynı siteden ve 3500 TL'yi aşmayacak şekilde toplama imkanım olabilir mi? Yardumci olur musunuz? Önerileriniz var mı? Gerçekten aca miyim bu konuda. Üslubun yazım yanlışım varsa kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci

Anakart

RAM

Kasa

SSD

PSU

Toplam 3494 TL tutuyor. Bu arada ekran kartı elinizde mi ?

Son düzenleme:
Ryzen 3600 ile ekran kartsız sistemi çalıştıramayacağınızı biliyorsunuz değil mi? Yani ekran kartını anladığım kadarı ile ayrı bir bütçe ile sonra alacaksınız fakat o güne kadar sisteminiz çalışmıyor olacak bunu unutmayın.
Sinerji firmasından acele ile bir liste çıkardım arkadaşlar üzerine yorum yapsın mutlaka.

sdsdsdsdsd.jpg

Son düzenleme:
Ryzen 3600 ile ekran kartsız sistemi çalıştıramayacağınızı biliyorsunuz değil mi? Yani ekran kartını anladığım kadarı ile ayrı bir bütçe ile sonra alacaksınız fakat o güne kadar sisteminiz çalışmıyor olacak bunu unutmayın.
Sinerji firmasından acele ile bir liste çıkardım arkadaşlar üzerine yorum yapsın mutlaka.

Eki Görüntüle 443144
Bu hangi site hocam Ryzen 5 3600'ü bu kadar ucuz ilk kez gördüm :D.

Liste fiyatları yanıltıcı olabiliyor, o yüzden toplam tutara bakmak en doğru hareket olacaktır. Tutar kısmı KDV eklendikten sonraki toplamı yansıtıyor.

Hayır ekran kartı elimde degil. Ekran kartında kararımı verdim ama kasa içi sistemi kafamda oturtamadim. Çok fazla bilgim olmadığı için özellikle anakart kasa ve PSU konusunda.

Eki Görüntüle 443144
Aynen ekran kartına ayrı bir bütçe ayırdım herşeyi tamamlar isem kafamda hemen siparişleri gececegim. Ekran kartini ise en ucuz bulabildiğim siteden alacağım. Çoğu site zaten ekran kartını montajını yapmadan gönderdiği için pek bir sorun olmayacaktır diye dusunuyorum.

Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı