Ekran kartsız AMD Ryzen 7 7800x3D sistem tavsiyesi

yakbie

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, elimde idarelik 2060 var 4060 Ti bekliyorum. Var 7800x3D işlemcili bir sistem toplamak istiyorum. Sadece FPS oyunları oynuyorum. 360Hz monitör ile kullanacağım.
Yarın satın almayı planlıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bütçe 30K civarları. Teşekkürler, iyi Sosyaller.

27.890TL Tutuyor. Bu arada O bütçeye 4070Tİ Toplanır sanki. @messinicocugu.

27.890TL Tutuyor. Bu arada O bütçeye 4070Tİ Toplanır sanki. @messinicocugu.
Çok teşekkür ederim, Sıvı soğutucusuz kullanmam sorun yaratır mı ve ramleri 6000mhz yapmama gerek var mı?

Çok teşekkür ederim, Sıvı soğutucusuz kullanmam sorun yaratır mı ve RAM'leri 6000MHz yapmama gerek var mı?

Çok gerek yok hocam sıvı soğutucu olmadan soğutur. RAM konusunda ise 6000MHz yapmanıza gerek yok şu anlık iyi gibi yalnız etiketlediğim arkadaşın gelmesini bekleyelim o toplama konularından anlıyor bir de o baksın sisteme.

27.890TL Tutuyor. Bu arada O bütçeye 4070 Ti Toplanır sanki. @messinicocugu.

Hocam konu sahibi FPS oyunları oynadığı için 4070 Ti'a gerek yok 4060 Ti yeterli bir de bazı parçalar gereksiz olmuş.
Mesela 64 GB RAM gereksiz daha ucuza bu alınabilir:
Bu bütçede G360a tercih etmek daha mantıklı olacaktır:
Bu işlemci için böyle bir kule tipi de yeterli olabilir ama ilerisi için 360M sıvı soğutma alınabilir:
Anakart oalrak az farkla bu daha iyi olur:

Hocam konu sahibi FPS oyunları oynadığı için 4070 Ti'a gerek yok 4060 Ti yeterli bir de bazı parçalar gereksiz olmuş.
Mesela 64 GB RAM gereksiz daha ucuza bu alınabilir:
Bu bütçede G360a tercih etmek daha mantıklı olacaktır:
Bu işlemci için böyle bir kule tipi de yeterli olabilir ama ilerisi için 360M sıvı soğutma alınabilir:
Anakart oalrak az farkla bu daha iyi olur:
Hocam sizi bir yere daha etiketlersem bakma şansınız var mı?

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sıvı soğutma yerine kule tipi almayı düşünüyorum, kasanın son durumu bu şekilde olacak,eksik veya değiştirmemi istediğiniz bir parça varsa söylerseniz sevinirim.

İşlemci

-
PSU

-
SOĞUTUCU

-
RAM

-
KASA

-
ANAKART

-