Ekran kartsız bilgisayar çalışır mı?

Aezakmi4

Decapat
Merhaba arkadaşlar, sistemim aşağıdaki gibi ekran kartları stoklarının olmaması ve gereksiz zam olması sebebiyle yeni ekran kartların çıkmasını bekliyorum. Ekran kartsız bilgisayarımı çalıştırabilir miyim?

Kasa: MSI MAG 100r.
Anakart: MSI B460M PRO.
İşlemci: Intel i5 10400F.
RAM: Crucial Ballistix RGB 2x8 GB CL15 3000 MHz.
PSU: XPG pylon 650W 80+ Bronze.
SSD: Kingston A2000 500 GB NVMe M.2

Ben ne dedim? Ben de PC çalışır dedim işte. PC çalışmaz diyenlere gönderme yaptım orada. PC çalışır diyorum yani. Kim çalışamaz diyor anlamında. Virgül koymadığım için öyle algıladın sanırım. Virgülün önemi :D
@realmoonlight

Aynen, "PC çalışır, kim demiş?" olmalıydı.

Aynen, "PC çalışır, kim demiş?" olmalıydı.
Virgül gerçekten önemli :D Zaten sen bana bunu yazdığında ben çalışmaz diyenlere yazıyordum. Tam yazdım benden önce yazmışsın.
Ekrana görüntü gelmez demek istedim. Zaten o kafayla okusaydınız anlardınız.
1612717078201.png

Bu sistem ekran kartsız çalışmaz. Bunu ayyaş kafa ile okusam bile aynı anlarım, emin ol. Ekran kartsız çalışmaz demişsin. Ekrana görüntü gelmez dememişsin ki?

Ekrana görüntü gelmez demek istedim. Zaten o kafayla okusaydınız anlardınız.

O zaman o şekilde ve açıklayıcı olarak yazarsın. Konu sahibi uzman olsa böyle bir soruyu burada sormaz ve doğru bilgiyi almak ister. Eksik kablo takılıysa ve hiç boot olmazsa konu sahibi "ekran kartı yok diye bu oluyor" diye düşünmez mi? Düşünür.

F işlemcilerde dahili grafik birimi bulunmadığından çalışmaz.
Dahili grafiği olmayan PC'ler çalışmıyor o zaman. Bak sen. Çalışır bilgisayar. Sadece görüntü gelmez.
O zaman o şekilde ve açıklayıcı şekilde yazarsın. Konu sahibi uzman olsa böyle bir soruyu burada sormaz ve doğru bilgiyi almak ister. Eksik kablo takılıysa ve hiç boot olmazsa konu sahibi "ekran kartı yok diye bu oluyor" diye düşünmez mi? Düşünür.
Aynen öyle. Yazdığı da gayet açık. Ekran kartsız çalışmaz yazmış. Bunu nasıl anlamak gerekiyorsa öyle anlarız yani.
@kino

Belki sistemimdeki parçalar sağlam mı, boot oluyor mu denemek istiyor? Çalışmazsa arıza veya yanlış yapılmış bir şey olabilir. Bayağı yanlış bilgi verilmiş konu altında. Çalışma ayrı görüntü vermeme ayrı.

Eki Görüntüle 869978
Aynen hocam parçalarım çalışıyor mu diye bakacaktım. 2-3 ay bekleyeceğim ya çalışmazsa uğraştıracak beni?

Aynen hocam parçalarım çalışıyor mu diye bakacaktım. 2-3 ay bekleyeceğim ya çalışmazsa uğraştıracak beni?

Ekran kartın yuvaya oturacak şekildeyse tak yuvaya 10 senelik bir modelse sorun çıkmayacaktır o dönemki ekran kartları DDR4 anakartlara takılıyor. Monitöründe de VGA girişi varsa bağlayıp çalıştırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı