Ekran Kartsız Güçlü Sistem Sistem Önerisi

Bütçe
10.000 - 12.000
Sistemi HDD ihtiyacımı da gözeterek bu sistemi nasıl optimize edebiliriz?

Barracuda almayarak.

Konuyu okuduğuna emin misin? 10.000-12.000 TL yazıyor kocaman. İkinci olarak GT 1030 gibi bir kart alıp görüntü alabilirsin diye de belirttim.

Eki Görüntüle 1191313
"Sistem için 10.000 TL civarı bir bütçe belirledim."
Bütçeyi %20 aşıyorsun. Üstüne GT 1030 alacak, o da yaklaşık 750 TL'ye bulunuyor 2. Elde. Sıfır alırsa 1000 lira civarı. Bütçeyi yaklaşık %30 aşmış oluyorsun.
Onun dışında "gencergaming.com" gibi çok güvenilir ve bilindik bir yerden anakart önermişsiniz. Tebrikler.
Daha iyisini Vatan Bilgisayar'dan 30 lira fazlaya almayı tercih ederdim ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sakin lütfen. Bütçe için 10.000 TL yazdım evet ama biraz esnetebileceğimizi de belirttim. Bu durumda da max limitim 12.000 TL . Amd konusuna gelecek olursak hayatımda hiç amd işlemcili bilgisayar kullanmadım. Yıllarca 3D sektöründe çok güçlü makinelerle çalıştım ve hepsi de Intel işlemciliydi. Evet bu bilgisayarda önceliğim render almak değil, hatta şu andaki işim 3d ile ilgili bile değil. Amd konusunda hiç tecrübem olmaması ve hiç amd sistem toplmamış olmam gibi durumlar beni Intel e yönlendiriyor. İleride almayı düşündüğüm ekran kartı da Nvidia olacak Amd ve Nvidia kombinasyonu nasıl olur hiç bilmiyorum. Amd konusundaki ısrarınınız da bana bir "acaba" dedirtmiyor değil. Technopat'ın kendi sistem önerilerinde de aynı seviyeler için Intel ve Amd'li opsiyonlar sunulmuş. Vardır bir bildikleri diye düşündüm. Çok aşırı bir durum olsa sadece Amd sistemler görürdük. Tartışmaları sonlandırıp çözüme odaklanalım mı :)
Barracuda almayarak.

Teşekkürler. Bu durumu dikkate alacağım. Bir adet 8 TB yerine 2x 4 TB de alabilirim. Güvenlik açısından.

Son düzenleme:
Siz ne kadar Intel isteseniz de böyle işlerde AMD çok daha iyi bir performans gösterir.

AMD alırsanız @BerkayZ87 hocamın yazdığı sistemi öneririm.

Siz ne kadar Intel isteseniz de böyle işlerde AMD çok daha iyi bir performans gösterir.

AMD alırsanız @BerkayZ87 hocamın yazdığı sistemi öneririm.
Sizce yüksek frekanslı i7 mi yoksa kabul edilebilir frekansta 10 çekirdekli i9 mu? Frekans etkisi çok hissedilir mi? Sıvı soğutma ledsiz olabilir aslında. Fiyat performans ürünü var mı önerebileceğiniz?

Sizce yüksek frekanslı i7 mi yoksa kabul edilebilir frekansta 10 çekirdekli i9 mu? Frekans etkisi çok hissedilir mi? Sıvı soğutma ledsiz olabilir aslında. Fiyat performans ürünü var mı önerebileceğiniz?
i9 çekirdek sayısı konusunda avantajı var, zaten turbo ile aynı frekansa çıkabilir.
Bu modeli önerebilirim.

i9 çekirdek sayısı konusunda avantajı var, zaten turbo ile aynı frekansa çıkabilir.
Bu modeli önerebilirim.
Çok teşekkürler. Anakart önerisi yaparken sizi bu kartı önermeye yönelten sebepler nelerdi? Çok fazla chipset var maalum. Merak ettiğim için soruyorum. Chipsetleri karşılaştıran bir kaynak var mı önerebileceğiniz?

Çok teşekkürler. Anakart önerisi yaparken sizi bu kartı önermeye yönelten sebepler nelerdi? Çok fazla chipset var maalum. Merak ettiğim için soruyorum. Chipsetleri karşılaştıran bir kaynak var mı önerebileceğiniz?
Attığım anakart OC konusunda çok başarılı bir model, z590 Intel islemcilerde şuanda en üst seviyedir, ayrıca kalite konusunda da çok iyi.

Arkadaşlar selam. Sistemin son hali. Yarın sipariş vereceğim. Son değerlendirmeleri alabilir miyim? Bir tek dış kasa kaldı, o da işin kozmetiği zaten. Bütçeyi esnettim biraz daha.

• Intel Core i9 10900 Soket 1200 2.8GHz 20MB Cache 14nm
  • Asus TUF Gaming Z590-Plus Wifi Intel Z590 DDR4 5133 MHz (OC) Lga1200 AX Wifi + Bt Atx Anakart
  • Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL16
  • Samsung 970 Evo Plus NVMe 1TB 3500MB/s-3300MB/s M.2
  • Corsair RM750 750W 80+Gold Modüler PSU
  • 2x Seagate IronWolf Pro 3.5" 4TB 7200RPM 256MB Sata E-Nas Disk ST4000NE001
  • Corsair CW-9060040-WW H100x High Performance Sıvı İşlemci Soğutucusu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı