Ekran kartsız LoL oynamak

Technosas

Hectopat
Daha fazla  
Geçen gün arkadaşın bilgisayarı bozuldu LoL de 25-30 FPS veriyordu, içini açtık kasanın ekran kartı yok çok şaşırdım nasıl oluyor bu iş ? Ekran kartsız oyun açılıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL çok fazla sistem gereksinimi isteyen bir oyun değil. Bazı işlemciler ekran kartı olmadan da oyun oynatabiliyor. Mesela AMD APU işlemciler. İçerisinde güçlü GPU barındırıyor. Özellikle Kaveri serisi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çoğu işlemcinin içinde ekran kartı bulunur fakat bu ekran kartları genelde yetersiz olduğu için harici ekran kartı alınır. Arkadaşınız da işlemciye entegre adilmiş ekran kartıyla oynuyordur. LoL ise @NorthernsKnight 'in de dediği gibi sistemi fazla yormadığı için düşük seviyedeki ekran kartlarıyla oynanması mümkündür.
AMD'nin APU'larındaki dahili ekran kartı diğerlerinden biraz daha güçlüdür.

Ben laptopta 1 senedir işlemcinin içindeki Intel HD Graphics 3000 ile oynuyorum. Gt540m vardı harici ama o bozuldu sanırım sadece on board kartı kullanabiliyorum. Tflerde sıkıntı çıkıyo 10 fps nin altına indiği oluyo ama yapıcak bişey yok devam ediyoruz bu şekilde.

Geri
Yukarı