Ekran kartsız monitörlü 80000 TL sistem toplama

Bütçe
80000

MrUmut

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle yorumlar da tekrar tekrar belirtme ihtiyacım olmasın diye tek sefer de açıklıyorum, ben bu bilgisayarla yazılım, tasarım yapmayacağım, belki günde 2 3 defa rekabetçi gireceğim ve belki ay da 2 3 saat hikayeli oyun oynayacağım. Bu bilgisayarı toplama nedenim sadece çocukluk hayalimi gerçekleştirmektir. Ekran kartı ne olacak diye soranlara şu an bütçem yetmiyor ve ben ciddi anlamda high-tier bir bilgisayar istediğim için ekran kartı için seneye bu zamanlarda çıkmışsa RTX 5000 series çıkmamışsa o anki en iyi bireysel kullanıcılar için olan ekran kartı alınacak.

Monitör 1: MSI G281UV (günlük ve hikayeli oyunlar için) 7300 TL ( aynı rakamlarda başka önerileriniz varsa beklerim)
Monitör 2: ASUS ROG STRIX XG259qn monitör (FPS oyunları için) 15000 TL ( aynı rakamlarda başka önerileriniz varsa beklerim)
Bilgisayar kasası: NZXT H9 beyaz 6000 TL ( burada başka önerileriniz varsa çok ikna edici bir sebebi olmalı çünkü tam anlamıyla hayalimde kasa)
Hard disk: Seagate 4TB 2630 TL ( ileride 1 adet daha aynısından almayı planlıyorum.)
SSD: Samsung 1TB 980 Pro ( bunun maliyeti yok eskiden almıştım daha kutusu bile açılmadı )
Fan: Önerilerinizi bekliyorum, fan RGB olsa bile kendi rengi beyaz olmalı.
Sıvı soğutma: Önerilerinizi bekliyorum, RGB olsa bile kendi rengi beyaz olmalı.
Soğutma sistemi: Önerilerinizi bekliyorum, fan RGB olsa bile kendi rengi beyaz olmalı.
İşlemci: Önerilerinizi bekliyorum. ( şu anlık kafamda 7950x3D var)
Anakart: Önerilerinizi bekliyorum, (kasa beyaz olacağı için siyah anakart yakışır mı biraz tereddüt içindeyim.)
RAM: Teamgroup t-Force Delta RGB DDR5 cam 32 GB (2x16 GB) 6600 MHz CL34 beğendim. 5000 TL ( düşüncelerinizi merak ediyorum.)
PSU: Önerilerinizi bekliyorum.
Ekran kartı: Açıklamamda yazdığım gibi tam 1 sene sonra piyasadaki bireysel kullanıcı için en iyi ekran kartını alacağım. ( şu anlık eski emektar bilgisayarımdan kalma GTX 1060 kullanacağım.)

Not: Eğer bir parça( işlemci, RAM, anakart) eksik ya da daha zayıf tercih edilmesi zorunda kalınırsa monitörlerden birini almayı erteleyebilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı