Çözüldü Ekran kartsız PC'ye Linux kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tedolone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Arkadaşlar benim anrkadaşımın PC'sinde ekran kartı yok. Kendisinin bilgisayarı biraz kötü ve oyunlarda biraz hız istiyor o yüzden Linux kurmayı düşünüyoruz. Ekran kartının olmaması bir sıkıntı yaratır mı? Yarın PC'nin özelliklerini atarım, arkadaşıma şu anda ulaşacak durumda değilim de.

Proton arastir lutfen!

Kurulur, daha da iyi olur. Proton ile cogu oyunu oynar, Valve oyunlari zaten destekliyor.

Rekabetçi oynayamaz.

Linux'un lanet olası oyun olayı yüzünden bugün arkadaşlar Valorant atıyor. DC kanalındayiz onlar oynuyor ben dinliyorum. Windows kurmaya çalışıyorum BSoD yiyorum. Çıkmaz sokağa girdim bildiginiz. Çıldıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rekabetçi oynayamaz.

Linux'un lanet olası oyun olayı yüzünden bugün arkadaşlar Valorant atıyor. DC kanalındayiz onlar oynuyor ben dinliyorum. Windows kurmaya çalışıyorum bsod yiyorum Kinghaze denen şahısın isosu sağolsun. Çıkmaz sokağa girdim bildiginiz. Çıldıracağım.
Valorant'taki Vanguard'a dusmanim ben zaten. Kernel'a basit bir antihilenin enjekte edilmemesi gerektigini dusunuyorum. Oynayamayacaginiz Valorant ve bazi online oyunlar. CS:GO oynarsiniz mesela, Steam Deck ile Apex Legends gibi oyunlarin da gelecegini dusunuyorum EAC destekliyor. Ve uslubunuzu duzeltin DIngo'nun Ahiri degil burasi.

Görüntü alabiliyorsanız ekran kartınız var demektir. Normal Linux kurar gibi kurun.

Eğer ekran kartınız yok ve görüntü alamıyorsanız başka bir bilgisayardan bir diske Linux kurup SSH bağlantısını konfigüre ettikten sonra diski ekran kartsız bilgisayara takıp açın.

Ekran kartsız PC açılmaz.
Ekran kartsız PC açılır, görüntü vermez.

Ekran kartını söküp bilgisayarı açtığım zaman, başka bir bilgisayardan bilgisayarıma SSH bağlantısı kurup terminal ile kullanabiliyorum. Terminal uygulamaları sıkıntısız çalışıyor. Ekran kartı isteyen yazılımlar ya çalışmıyor ya da işlemci ile çalıştırmak zorunda kalıyor ki bu da aşırı yavaş oluyor.

Geri
Yukarı