Ekran kartsız R5 5600 kasa toplama

Gernasch

Decapat
Daha fazla  
Günaydın değerli Technopat üyeleri, özel bir durumdan dolayı sizi rahatsız ediyorum. İstediğim olay 6 ay içerisinde babama bir oda düzenlemek istiyorum. Kendisi oyun oynamayacak sadece borsa işlemleri vb. internet tabanlı işlerde bulunacak. Kendisi emekli banka müdürü. Bu yüzden ben de evlerinin bir odasını müdür odasına çevireceğim. Hem bu sayede emekli olduğu için annemin her işine karışmaz hem de sıkılmaz. Hayatımda benim için bir yol gösterici bir lider olduğu için ona böyle bir sürpriz yapmak istiyorum. Oda yeterince geniş ve içerdeki bütün eşyaları atacağım (1 tane üçlü koltuk kalabilir ama onu da duruma göre değiştirebilirim.). Laptop düşünmüyorum ekran kartsız bir kasa toplamak istiyorum. Kendisi için bunu nasıl sağlarım? İlk başta sürekli gelen ufak yeğenimi düşünüp ekran kartlı şu kasayı toplamayı düşündüm. Ama yeğenim bunu görürse sürekli ders çalışmayıp oyun oynamak isteyecektir normal olarak. Ben olsam ben de aynısını düşünürüm. O yüzden bu kalitede sistemi ekran kartsız toplamak istesem hangi anakart ve işlemciyi kullanmam lazım? Eğer ekran kartı olmadan toplayamayacaksam kesinlikle bundan daha düşük bir ekran kartı kullanmayı düşünmüyorum. Sonuçta buraya harcayacağım para hayatımda en önem verdiğim insanlardan biri için gidecek onun işine yarasın. Sürekli borsada hisse al-sat (hobi amacıyla) yaptığı için tablette küçücük ekranda yapmasına gönlüm razı olmadı.
  • (Anakart) ASUS Prime B550M-K - 2000₺
  • (CPU)Ryzen 5 5600 - 2800₺
  • (SSD)MSI 500 GB Spatium M450 M.2 PCI-Express 4.0 - 1100₺
  • (RAM)Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 - 1000₺
  • (Sıvı Soğutucu)Deep Cool LE500 240mm - 1350₺
  • (Kasa)Corsair 650W Carbide Spec-Delta RGB + 650W PSU - 2000₺
  • (PSU)CV650 650W 80+ BRONZ - 0₺
  • (GPU*)Sapphire Pulse Radeon RX 6600 - 5600₺
• (Monitör)Samsung Odyssey G3 LS24AG320NUXUF 24" 1 ms FreeSync Full HD Pivot Monitör - 2900₺
  • (Masa)Yurudesign Marken A Ofis Çalışma Masası Metal Ayaklı Barok 180cm*90cm- 2000₺
  • (Sandalye)Aerocool ThunderX3 EC3B Siyah - 3150₺
  • (TV)Vestel 55U9600 55" - 7920₺
  • (TV Sehpası) EVDEMO - 2300
  • (Yazıcı)HP DeskJet 2710 - 820₺
  • (Klavye)Lenovo Legion K300 - 430₺
  • (Mouse)Lenovo Legion M300 - 170₺
  • (Hoparlör)Logitech S120 - 360₺
  • (3'lü koltuk) IKEA Ektorp koltuk. (Eğer hazır bulunan koltuk hoşuma gitmezse)
  • (Orta Sehpa) Evde kullanılmayan sehpanın üzerine zımpara çektirilip boyanacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir Gaming kasası olmuş. Ekran kartsız bir sistem istiyorsan Intel'in F olmayan işlemcilerini veya AMD'nin G işlemcilerini tercih edebilirsin. Belki laptop da alınabilir fakat siz işler odada dönsün istiyorsun anladığım kadarıyla. Ben olsam attığın kasayı alırdım. B450'ye inebilir ve sıvı soğutucuyu iptal edebilirsin bence.

Günaydın değerli Technopat üyeleri, özel bir durumdan dolayı sizi rahatsız ediyorum. İstediğim olay 6 ay içerisinde babama bir oda düzenlemek istiyorum. Kendisi oyun oynamayacak sadece borsa işlemleri vb. internet tabanlı işlerde bulunacak. Kendisi emekli banka müdürü. Bu yüzden ben de evlerinin bir odasını müdür odasına çevireceğim. Hem bu sayede emekli olduğu için annemin her işine karışmaz hem de sıkılmaz. Hayatımda benim için bir yol gösterici bir lider olduğu için ona böyle bir sürpriz yapmak istiyorum. Oda yeterince geniş ve içerdeki bütün eşyaları atacağım (1 tane üçlü koltuk kalabilir ama onu da duruma göre değiştirebilirim.). Laptop düşünmüyorum ekran kartsız bir kasa toplamak istiyorum. Kendisi için bunu nasıl sağlarım? İlk başta sürekli gelen ufak yeğenimi düşünüp ekran kartlı şu kasayı toplamayı düşündüm. Ama yeğenim bunu görürse sürekli ders çalışmayıp oyun oynamak isteyecektir normal olarak. Ben olsam ben de aynısını düşünürüm. O yüzden bu kalitede sistemi ekran kartsız toplamak istesem hangi anakart ve işlemciyi kullanmam lazım? Eğer ekran kartı olmadan toplayamayacaksam kesinlikle bundan daha düşük bir ekran kartı kullanmayı düşünmüyorum. Sonuçta buraya harcayacağım para hayatımda en önem verdiğim insanlardan biri için gidecek onun işine yarasın. Sürekli borsada hisse al-sat (hobi amacıyla) yaptığı için tablette küçücük ekranda yapmasına gönlüm razı olmadı.
  • (RAM)Team T-Force Vulcan TUF alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 - 1000₺
  • (Sıvı soğutucu)Deep cool LE500 240mm - 1350₺
  • (PSU)CV650 650W 80+ bronz - 0₺
  • (Gpu*)Sapphire Pulse Radeon RX 6600 - 5600₺
• (Monitör)Samsung Odyssey G3 LS24AG320nuxuf 24" 1 ms FreeSync Full HD pivot monitör - 2900₺
  • (Masa)yurudesign marken a ofis çalışma masası metal ayaklı barok 180cm*90cm- 2000₺
  • (Sandalye)Aerocool thunderx3 EC3b siyah - 3150₺
  • (TV sehpası) evdemo - 2300.
  • (3'lü koltuk) IKEA ektorp koltuk. (eğer hazır bulunan koltuk hoşuma gitmezse)
  • (Orta sehpa) evde kullanılmayan sehpanın üzerine zımpara çektirilip boyanacak.

Hocam şimdi ekran kartsız bir şey istiyorsanız Ryzen 5 5600G bakabilirsin. Ayrıca babanızın bilgisayar başında rahat etmesi için monitörü IPS bir monitörle değiştirebilirsiniz.

Güzel bir Gaming kasası olmuş. Ekran kartsız bir sistem istiyorsan Intel'in F olmayan işlemcilerini veya AMD'nin G işlemcilerini tercih edebilirsin. Belki laptop da alınabilir fakat siz işler odada dönsün istiyorsun anladığım kadarıyla.
Kesinlikle işler oda içinde dönsün çünkü yıllardır bankada emek verdi kendi odasında ayrıca artık salonda kapı açık kaldığında kapıyı kapatın diyerek çok darladığından annemi, annemden çok şikayet alıyor kendisi 😂. O yüzden kendine özel oda da 7/24 bloomberg hd ve internet bankacılığının açık olacağı bir sistem düzenlemek daha iyi. Ofis konforunu kendisine yaşatmak istiyorum. Belki müfettişlik yaptığı dönemden kalan daktilosunu bile orarım ve bakımını yaparak süs olarak koyabilirim odasına.

Hocam şimdi ekran kartsız bir şey istiyorsanız Ryzen 5 5600G bakabilirsin. Ayrıca babanızın bilgisayar başında rahat etmesi için monitörü IPS bir monitörle değiştirebilirsiniz.
Ryzen 5600g alırsam anakartı değiştirmek zorunda mıyım ? Yoksa asus prime b550 m-k ile devam edebilir miyim ayrıca m-k II ile arasında bir fark var mı bilgi dahilinizde mi ?

• (RAM)Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 - 1000₺
  • (Sıvı Soğutucu)Deep Cool LE500 240mm - 1350₺
  • (PSU)CV650 650W 80+ BRONZ - 0₺
  • (GPU*)Sapphire Pulse Radeon RX 6600 - 5600₺
• (Monitör)Samsung Odyssey G3 LS24AG320NUXUF 24" 1 ms FreeSync Full HD Pivot Monitör - 2900₺
  • (Masa)Yurudesign Marken A Ofis Çalışma Masası Metal Ayaklı Barok 180cm*90cm- 2000₺
  • (Sandalye)Aerocool ThunderX3 EC3B Siyah - 3150₺
  • (TV Sehpası) EVDEMO - 2300
  • (3'lü koltuk) IKEA Ektorp koltuk. (Eğer hazır bulunan koltuk hoşuma gitmezse)
  • (Orta Sehpa) Evde kullanılmayan sehpanın üzerine zımpara çektirilip boyanacak.
@messinicocugu yardımcı olabilir misiniz?

Güzel bir Gaming kasası olmuş. Ekran kartsız bir sistem istiyorsan Intel'in F olmayan işlemcilerini veya AMD'nin G işlemcilerini tercih edebilirsin. Belki laptop da alınabilir fakat siz işler odada dönsün istiyorsun anladığım kadarıyla. Ben olsam attığın kasayı alırdım. B450'ye inebilir ve sıvı soğutucuyu iptal edebilirsin bence.
Sıvı soğutucu her ihtimalde kalsın ya ne olur ne olmaz. Çok dert değil onların fiyatları bide sistem uzun süre idare etsin istedim daha güncel bir ana kart ile.
ekran kartından düşeceğim miktar ile ips panele çevirebilirim. Mantıklı dediğiniz. Ayrıca değerli Technopat sakinleri gözlerini yormaması için önerebileceğiniz bir şey varsa onun önerisinede açığım

Ryzen 5600G alırsam anakartı değiştirmek zorunda mıyım? Yoksa ASUS Prime B550 M-K ile devam edebilir miyim ayrıca M-K II ile arasında bir fark var mı bilgi dahilinizde mi?

Bu anakartı kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz. Sadece borsa takip ettiğini yazmışsınız ama Valorant CS:GO tarzı oyunları isterse bu APU işlemci ile açabilir güçsüz bir işlemci değil yani.

Kesinlikle işler oda içinde dönsün çünkü yıllardır bankada emek verdi kendi odasında ayrıca artık salonda kapı açık kaldığında kapıyı kapatın diyerek çok darladığından annemi, annemden çok şikayet alıyor kendisi 😂. O yüzden kendine özel oda da 7/24 bloomberg hd ve internet bankacılığının açık olacağı bir sistem düzenlemek daha iyi. Ofis konforunu kendisine yaşatmak istiyorum. Belki müfettişlik yaptığı dönemden kalan daktilosunu bile orarım ve bakımını yaparak süs olarak koyabilirim odasına.

Ryzen 5600g alırsam anakartı değiştirmek zorunda mıyım ? Yoksa asus prime b550 m-k ile devam edebilir miyim ayrıca m-k II ile arasında bir fark var mı bilgi dahilinizde mi ?
Bu anakartla kullanılır. B550 değil de B450 modelinde mk-II modeli mevcut diye biliyorum.

Bu anakartı kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz. Sadece borsa takip ettiğini yazmışsınız ama Valorant CS:GO tarzı oyunları isterse bu APU işlemci ile açabilir güçsüz bir işlemci değil yani.
Oyun konusunda tahmin edebileceğiniz gibi klasik bir baba. Oynayacağı maksimum oyun spider solitaire. Ekran kartını ileride yeğenim 13-14 yaşına geldiğinde takarım muhtemelen (şuan 7 yaşında) yada ona güzelinden bir kasa toplarım.
Bu anakartla kullanılır. B550 değil de B450 modelinde mk-II modeli mevcut diye biliyorum
doğru olabilir karıştırmış olabirim. Bu yazıyı yazarken şimdi baktım b550 modelinde m-k 2 modeli yokmuş teşekkür ederim ilginiz için.

Kasa ve PSU olarak bunlar alınsa daha iyi olur:
Ve soğutucu olarak sıvı soğutmaya gerek yok bu alınsa fazlasıyla yeterli olur:

Yeni konular

Geri
Yukarı