Ekran kartsız sistemde CPU kullanımı yüksek

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın CPU kullanımı bana mı yüksek geliyor yoksa normal mi? Arada düşüyor arada çıkıyor. Boştayken bazen 10 bazen 30, nadiren 100'e çıkıyor. Ekran kartım şu an yok acaba ondan mıdır? 650W PSU falan acaba ondan mıdır? Şu an 65 mesela.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, sistem nedir? Nerede kullanım değişiyor?

Ekran kartsız çalıştırdığınıza göre işlemciniz bir APU işlemci. APU İşlemci için 650W PSU yeterlidir. CPU-Z gibi bir program ile değerlerinizin ve görev yöneticisi işlemler ve performans sekmesinin ekran görüntüsünü atarsanız bir fikir yürütebiliriz.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın CPU kullanımı bana mı yüksek geliyor yoksa normal mi? Arada düşüyor arada çıkıyor. Boştayken bazen 10 bazen 30, nadiren 100'e çıkıyor. Ekran kartım şu an yok acaba ondan mıdır? 650W PSU falan acaba ondan mıdır? Şu an 65 mesela.

10-30 arasında bir sıkıntı yok o 100'e çıkmalar görev yöneticisini açtığınız anda gördüğünüz olabilir mi yoksa kullanımı izlerken bir anda mı çıkıyor?

Alttaki görev çubuğuna sağ tık yapın. Görev Yöneticisi'ni başlat seçeneğine basın. İşlemler kısmından CPU seçeneğine basın. En çok CPU kullanan işlemler çıkar. Oradan neyin ne kadar kullandığını öğrenirsiniz. Sisteminizi de öğrenmek zorundayız.

ŞUAN BÖYLE MESALA AMA DEĞİŞİYOR DURMADAN 60 50 VS
İŞLEMCİ AMD X2 240 PROCESSOR 2.80 GHZ
1TB DDR
4GB RAM
GIGABYT GA-M68MT-S2 ANAKART
650W PSU

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46,5 KB · Görüntüleme: 29
Şu an böyle mesela ama değişiyor durmadan 60 50 vs.
işlemci AMD X2 240 Processor 2.80 GHz.
1TB DDR.
4 GB RAM.
Gıgabyt GA-M68MT-S2 anakart.
650W PSU.

Bir format at bence çok şey yüklediysen CPU'da güçlü olmadığı için normal olabilir ya da görev yöneticisinden başlangıç a gelip gereksiz programları kapatabilirsin hangi programın CPU'yu en çok yediğine bakmakta da fayda var.

Son düzenleme:
Sürücüleri birleştirme işlemi yapın, eksik, bozuk dosyaları düzeltmek için sistem dosyası denetleyicisini çalıştırın. Arka plan uygulamanın soruna yol açıp açmadığını anlamak için güvenli modda başlatabilirsin. Güvenli modda sorun yaşanmıyor ise en az sürücü ve başlangıç programı kümesiyle başlatmak için temiz ön yükleme yapın.

Geri
Yukarı