Ekran koruyucu jelatin ile görüntü kalitesinde düşüklük

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Lumia 625 kullanıyorum ve geçenlerde ekran koruyucu jelatin aldım. Fakat görüntü kalitesinde düşüklük oldu aldığım yere sordum ekran koruyucu mat olduğu için dedi. Görüntü kötüleştiği için şeffaf ekran koruyucu almayı düşünüyorum. Mat ile şeffaf koruyucu arasında koruma bakımından kalite farkı var mıdır ?

Bir farkı yok denebilir. Mat olan ışıkta daha iyidir fakat o güzelim ekranın renk canlılığını kaybettirir. Ultra ince şeffaf jelatinler var onlardan al.

İnce jelatin çizilmelere karşı iyi koruma yapamaz gibi geliyor bana :)

Çatal ucu ile kullanmıyorsanız en iyi tercihtir. Tırnak ile zaten ince şeffaf jelatini delip de ekranı çizmenin ihtimali çok düşük ki telefonun ekranı da çizilmeye karşı iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mat jelatin yağlı, buğlu ve çirkin bir görüntü sunar, parmak izi göstermediği iddia edilir. Zaten şeffaf jelatini parmak iziyle doldursanız daha iyi bir görüntü sunar mat jelatinden. Çok ucuzdur ayrıca, hemen delinir ne kadar kalın olursa olsun. Şeffaf jelatin ise görüntüde hiçbir kayba neden olmaz, ve de ince olmasına rağmen sağlamdır. Eğer içiniz rahat etmediyse 40-50 TL civarındaki BUFF korumaya dayanıklı şeffaf jelatimleri deneyebilirsiniz. Telefon düşünce ekranı bir bütün tuttuğunu ve koruduğunu anlatmışlardı Note3'e taktırırken ben... Tabi Lumia 625 için var mıdır bilmem...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı