Çözüldü Ekran koruyucu taktırdıktan 5 saat sonra kötü oldu

• Konuyu başlatan DNA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 430
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
iPad 8 tablete ekran koruyucu taktıracaktım çünkü mevcut mat koruyucu kaliteyi bozuyordu. Ben de ekran koruyucu taktırmak için telefoncuya gittim. Nano cam taktırdım. 150 lira ödedim. Takan adam çok kaldırıp kaldırıp indirdi baloncuk kaldığı için. Başlarda sorun yoktu fakat 5 saat geçtikten sonra ekrana bakınca her yerinin böyle olduğunu gördüm. Sizce yarın götürsem yenisini bedavaya takar mı sonuçta benden kaynaklanan bir şey değil? Beyaz ekranda sorun olmuyor (örneğin PDF okurken) fakat siyah ya da renkli ekranda bir şeylere bakarken (örneğin epub okurken ya da ana ekranda) çok rahatsız edici. Ekran kapalıyken bile böyle görünüyor.

1695054664153.png

Çözüm
Hocam şimdi gidebiliyorsanız şimdi gidin, henüz kapatmamışlardır diye düşünüyorum. Daha yeni taktırdım sizden fakat böyle baloncuklu oluştu deyip değiştirin.
Hocam 360 derece kaplatmalar var. İnadına cam istiyorsanız bilemem.
Kılıf var hazırda eğer öyle bir şey ise gerek yok demiştim çünkü bütçem zaten 200 liraydı.

İnternetten taktırdığınız yerin adını aratın gözükür, yüksek ihtimal işletme hesabı açmışlardır google'da.
Erken kapanır diye düşünmüştüm iyi ki yazmışım bakıp gittim hemen. Komik olan kısım şu, dükkana girdim ama tek bir baloncuk bile görünmedi. Işık falan kapattılar yine yok. Sonra tekrar gösteririm belki ekran kirlidir, temizledi iyi olur diye düşündüm. Markete girdim dönerken. Aklıma düştü açtım baktım yine görünüyor. Fotoğrafını çektim tekrar gösterdim sağ olsun artık adam ya mat ya da cam takalım o zaman dedi düz cam taktırdım biraz kalın oldu ama kalem ile sorun çıkarmadığı sürece tamam yani. Üstüne 25 lirayı da geri verdi. Düz cam 100 nano cam 150 idi fakat 125 ödemiş oldum o da olur artık ne yapalım, adamların nano camını harcadım boşuna. :D

Biraz kullanayım artık aynı şey olmaz diye umuyorum olsa da kullanmak zorundayım kaçış yok.

Kılıf var hazırda eğer öyle bir şey ise gerek yok demiştim çünkü bütçem zaten 200 liraydı.

Erken kapanır diye düşünmüştüm iyi ki yazmışım bakıp gittim hemen. Komik olan kısım şu, dükkana girdim ama tek bir baloncuk bile görünmedi. Işık falan kapattılar yine yok. Sonra tekrar gösteririm belki ekran kirlidir, temizledi iyi olur diye düşündüm. Markete girdim dönerken. Aklıma düştü açtım baktım yine görünüyor. Fotoğrafını çektim tekrar gösterdim sağ olsun artık adam ya mat ya da cam takalım o zaman dedi düz cam taktırdım biraz kalın oldu ama kalem ile sorun çıkarmadığı sürece tamam yani. Üstüne 25 lirayı da geri verdi. Düz cam 100 nano cam 150 idi fakat 125 ödemiş oldum o da olur artık ne yapalım, adamların nano camını harcadım boşuna. :D

Biraz kullanayım artık aynı şey olmaz diye umuyorum olsa da kullanmak zorundayım kaçış yok.

Büyük ihtimal kullandığınız ekran uzun süre depoda kaldı. Zamanla yapışkanı aşındı diye düşünüyorum.

Büyük ihtimal kullandığınız ekran uzun süre depoda kaldı. Zamanla yapışkanı aşındı diye düşünüyorum.
Vallahi olabilir. İlk saatler pek sorunu yoktu baloncuk için çok tak çıkar yaptı ondan mı yoksa kılıf kapağı kapatıyor o mu bir şey yaptı diye düşündüm bir sonuca varamadım. Şimdi nolur nolmaz kılıfı kapatmadım bakalım PDF'e gömüleceğim, cam farklıdır sıkıntı çıkarmaz diye umuyorum. Sıkıntı çıkaracak olsa birkaç güne belli olur zaten.

Geri
Yukarı