Ekran Koruyucu Virüsü Sorunu

OnrGnGR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadaşımın bilgisayarı virüslüymüş bilmiyordum. Harici Harddiski taktım dosyaların hepsi ekran koruyucu oldu. Lütfen yardım edin ben bunu nasıl çözücem. Yaklaşık 600 GB dosya var harddiskte.

asdasdasdasd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Murat5038 yardımcı olabilir.
Bitdefender Rescue Disk'i temiz bir bilgisayar ile temiz bir USB bellek yardımıyla oluşturun. Sözleşmeyi kabul etmeden önce Wi-Fi ağına bağlanın, sonra sözleşmeyi kabul edin. Veritabanını güncelleyecek ve tarama başlayacak. Tarama sonucunda ''Repair'' işlemini deneyin. Başarısız olanları ''Delete'' yapın.

Virüsün tam olarak ne yaptığını bilmiyorum fakat virüs dosyalarınızı gizlemiş olabilir.
Bu yüzden gizli dosyaları ve sistem tarafından korunan dosyaları görünür yapın. Eğer dosyalarınız sağlam ise KIS 2017 indirip tam tarama yaptırın. Onun dışında @Murat5038

Rescue uygulamayın dosyalarınız zarar görür.
İmzamdan KIS 2017 indirip güncelleyip fullscan yapın. Tarama başlatmadan önce tüm belleklerin takılı olsun.

Bu yüzden gizli dosyaları ve sistem tarafından korunan dosyaları görünür yapın. Eğer dosyalarınız sağlam ise KIS 2017 indirip tam tarama yaptırın. Onun dışında @Murat5038
Aynen onu yapıyor. Ancak korunan dosyaları/gizli dosyaları, zararlıyı temizledikten sonra yapılması gerekli. Hemen yapıldığında sisteme de sıçrayabilenleri var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı