Ekran koruyucusunda hava kabarcığı oluşması telefona zarar verir mi?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba dostlar, yeni telefon aldım Vatan Bilgisayar'dan bundan yaklaşık 1 ay önce ilk aldığım günün ertesi günü ekran koruyucu hava kabarcığı olmuştu ben acaba geçer mi diye ekran koruyucusundaki hava kabarcığı olup ekrandan ayrılan yerden biraz ekrandan söküp koruyucu tekrar yapıştırmayı denedim yapışmadı sonra direk komple titizlikle çektim hava koruyucu zarar verir mi bir de ikinci kez tekrar ekran koruyucu takmayı denerken çizilir mi? Ekran koruyucu çizer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran koruyucular yapışkanlı ve çizen bir malzeme türü değildir. Öncelikle statik olarak düz yüzeylere tutunma eğilimindedirler. Uygulanmadan önce de bir gözlük beziyle ekran camı iyice silinir ve sonra film uygulanır. Bu sayede film ile ekran arasında bir toz veya yabancı madde nedeniyle hava kabarcığı oluşmaz. Öte yandan sonradan kendiliğinden oluşan hava kabarcığı da bir saç kurutma makinesiyle ekran filmi çok az da olsa ısıtılarak giderilebilir. Isıttıktan sonra parmağınızla bile hava kabarcığını telefon dışına doğru ittirebilirsiniz.

Geri
Yukarı