Ekran nasıl 240Hz'den 75Hz moduna çekilir?

Singua

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar RDR2'de 75Hz yapmak istiyorum monitörümü nasıl yapabilirim?

75FPS sabitle demeyin drop giriyor. 75Hz yapıp 70FPS'e sabitleyip oynamak istiyorum.

Monitör 240Hz olsa da 75 Hz olsa da 70e sabitlediğinizde bir şey değişmezki.

Masaüstüne sağ tıklayıp görübtü ayarlarına gelin.
Gelişmiş görüntü ayarları - yenileme hızı kısmından size uygun olanı seçin.

Masaüstüne sağ tıklayıp görübtü ayarlarına gelin.
Gelişmiş görüntü ayarları - yenileme hızı kısmından size uygun olanı seçin.
240 ve 60 var sadece.
Ayarlar > Sistem > Görüntü > Gelişmiş görüntü ayarları (en altta) > Yenileme Hızı'nı 75Hz yapın
240 ve 60 var sadece.
Monitör 240Hz olsa da 75 Hz olsa da 70e sabitlediğinizde bir şey değişmezki.
Dediğinizi tam anlayamadım açıklarmısınız hocam?

Yanlış anlatmışım 70Hz yapıp 65FPS limitleyeceğim.

240 ve 60 var sadece.

240 ve 60 var sadece.

Dediğinizi tam anlayamadım açıklar mısınız hocam?

Yanlış anlatmışım 70Hz yapıp 65FPS limitleyeceğim.

Hocam kart NVIDIA ise sürücü ayarlarından özel yenileme hızı ayarlayabilirsiniz. Dediğim şey işe ekran 240Hz olsa da 120Hz olsa da kısacası sabitleyeceğiniz FPS'in üzerinde bir tazeleme hızında olursa değişen bir şey olmayacak. Yani 65FPS'e sabitlerseniz oyunu en fazla 65 hzymiş gibi görürsünüz monitörü.

Hocam kart NVIDIA ise sürücü ayarlarından özel yenileme hızı ayarlayabilirsiniz. Dediğim şey işe ekran 240Hz olsa da 120Hz olsa da kısacası sabitleyeceğiniz FPS'in üzerinde bir tazeleme hızında olursa değişen bir şey olmayacak. Yani 65FPS'e sabitlerseniz oyunu en fazla 65 hzymiş gibi görürsünüz monitörü.

Nasıl yapabilirim NVIDIA'dan?

Bir video bulup atıyorum hemen.
Nasıl yapabilirim NVIDIA'dan?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7. Dakadan sonra özel çözünürlük ayarlama kısmına girin, orada çözünürlüğü değiştirmeyin fakat Hz'yi istediğiniz Hz'ye ayarlayın. Ardından kaydedin.

@Singua

Bir video bulup atıyorum hemen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7. Dakadan sonra özel çözünürlük ayarlama kısmına girin, orada çözünürlüğü değiştirmeyin fakat Hz'yi istediğiniz Hz'ye ayarlayın. Ardından kaydedin.

@Singua
Laptoplarda bu sekme yok hocam.

Geri
Yukarı