Ekran parlaklığı kendi kendine değişiyor

Onur Semi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, NVIDIA ekran kartı ile birlikte son sürüm sürücüleri kullanıyorum. Ayrıca Windows da orijinal ve güncel. Sorunum şu; monitörden parlaklığı kısıyorum ama bir oyunda girince veya oyunda Alt+Tab tuşlarına basınca parlaklık fullleniyor ve her defasında manuel azaltmam gerekiyor. Araştırdığımda güç yönetimi ile ile ilgili olduğu yazıyordu ama NVIDIA denetim masasından da Windows denetim masasından da ne yaptıysam olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü mü kullanıyorsunuz? Dizüstü mü?
Benim kuzenin ve arkadaşın monitöründe bir ayar vardı. "Dinamik kontrast" diye geçiyor olması lazım.
Onu açınca otomatik değişiyordu parlaklık. Eğer masaüstü kullanıyorsanız monitörün ayarlarıyla alakası olabilir.

Parlaklıktan kastınız renklerin patlaması gibi birseyse sistem kaynaklıdır. Bahsettiğiniz ışığın artmasi ise monitörün otomatik kontrast/parlaklık ayarlarini devredışı bırakın.
Parlaklıktan kastınız renklerin patlaması gibi birseyse sistem kaynaklıdır. Bahsettiğiniz ışığın artmasi ise monitörün otomatik kontrast/parlaklık ayarlarini devredışı bırakın.
Notebook kullaniyorsaniz markanizin OST yazılımını kurun ya da guncelleyin. Asus icin ATK Package olarak geçiyordu.

Masaüstü kullanıyorum. Monitörden manuel azaltıyorum ama oyuna girince parlaklık ve kontrast ayarı otomatik artıyor ya da Alt Tab atınca. Ama monitöre girdiğimde hala düşükmüş gibi gözüküyor.

Hortlatmış gibi olacağım ama aynı sorunu bugün yaşadım ve çözümü Monitördeki DCR ayarını kapatarak tamamiyle çözdüm. Dinamik kontrast diye geçiyor normalde.

Geri
Yukarı