Ekran siyah oluyor, klavye ve mouse çalışmıyor

PhoeniX1337

Decapat
Yeni güncel bir sistem topladım, RTX 3060 Ti, R5 5600X, 16 GB RAM gibi güçlü parçalardan oluşuyor. Ekran kartında 2 Display Port 2 tane HDMI mevcut, 1 tane Display Port ana ekranımda kullanıyorum diğerinde 2. monitör olarak HDMI kullanıyorum. Ara sıra iki ekranda siyah oluyor sanki sinyal gidiyor, mouse ve klavyenin de ışıklandırması sönüyor onlarında sinyali kopuyor sanki. Gerçekten çok garip bir problem ne yapmam konusunda hiçbir fikrim yok yardımınıza muhtacım teşekkürler.

Güncelleme: Az önce tekrar oldu. Kasaya baktım ekran kartının da ışıkları sönmüş. Ekran kartıyla ilgili bir problem olsa desem neden klavye ve farenin da ışıkları ve sinyali kopuyor? Sistem çok yeni bir de. Açmazdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni güncel bir sistem topladım, RTX 3060 Ti, R5 5600X, 16 GB RAM gibi güçlü parçalardan oluşuyor. Ekran kartında 2 Display Port 2 tane HDMI mevcut, 1 tane Display Port ana ekranımda kullanıyorum diğerinde 2. monitör olarak HDMI kullanıyorum. Ara sıra iki ekranda siyah oluyor sanki sinyal gidiyor, mouse ve klavyenin de ışıklandırması sönüyor onlarında sinyali kopuyor sanki. Gerçekten çok garip bir problem ne yapmam konusunda hiçbir fikrim yok yardımınıza muhtacım teşekkürler.

Güncelleme: Az önce tekrar oldu. Kasaya baktım ekran kartının da ışıkları sönmüş. Ekran kartıyla ilgili bir problem olsa desem neden klavye ve farenin da ışıkları ve sinyali kopuyor? Sistem çok yeni bir de. Açmazdayım.
Benim de başıma geldi sorun ekran kartında çıktı. Kartınızı başka bir sistemde test edebilir misiniz?

Güncelleme: Ekran kartı Gigabyte 3060 Ti ışıkları sönmüyormuş ekran gittiğinde ben kapatmışım şuan yanıyor. Memtest86 yaptım ramlerde bir sorun görülmüyor. Corsair 3600 mhz ramler mevcut. Sistemi 1 gün önce Sinerjiden aldım eve geldim 1-2 saat takılırken pek bi sorun görülmüyordu sonrada ekranın kendi kendine kapanıp mouse ve klavyenin devre dışı kalması başladı. Bu arada hala eski sistemime sahibim onunla test yaptım o sorunsuz hani monitör, klavye bozuk filan diye en uç düşüncelere bile gittim. Şuan baya çaresiz durumdayım.

Geri
Yukarı