Ekran sürekli git gel yapıyor

Sisteminizin ekran kartı AMD mi?
Hayır, NVIDIA GTX 1060 6GB

Monitör nedir? Hangi kablo ile bağlantı kuruyorsun?
Monitörüm samsung ancak modelini tam bilemiyorum. Monitör ps4 ile sorunsuz çalışıyor. Display port kullanıyorum.

Sistem konumu nasıl bir yerde sistem çok ısınıyor olabilir mi?
Sistem sıcaklığında bir sıkıntı yok, BIOS'tan kontrol ettim. Ayrıca bilgisayarımı açar açmaz bu sorun başlıyor.

Sürücüler güncel mi?
Ekran kartı sürücüsünü yeni güncelledim herhangi bir şey değişmedi.

Format atınca düzeliyor + formatta BIOS ayarları resetlenmezse BIOS ayarlarını resetleyince düzeliyor. Eğer sorun donanımsalsa ve parçalarda sorun yoksa.
Format attım bir şey değişmedi.

Son düzenleme:
Monitörüm Samsung ancak modelini tam bilemiyorum. Monitör PS4 ile sorunsuz çalışıyor. DisplayPort kullanıyorum.

Bu sorunun driverla ya da formatla bir alakası yok. DP kablonla alakalı ya da monitör 1 ms olması için açılan bazı özellikler var. Mesela VBR, ELMB gibi Boost teknolojiler. Bunlarda ekranda gel git yaptırır. Monitör ayarlarını kontrol et ve farklı bir kablo ile dene. HDMI kablosu ile aynı sorunu yaşıyordum sonra kaliteli bir DP aldım bir daha olmadı.

Hayır, NVIDIA GTX 1060 6 GB.

Monitörüm Samsung ancak modelini tam bilemiyorum. Monitör PS4 ile sorunsuz çalışıyor. DisplayPort kullanıyorum.

Sistem sıcaklığında bir sıkıntı yok, BIOS'tan kontrol ettim. Ayrıca bilgisayarımı açar açmaz bu sorun başlıyor.

Ekran kartı sürücüsünü yeni güncelledim herhangi bir şey değişmedi.

Format attım bir şey değişmedi.

10 yıllık GT 420'li PC ile format atınca düzelmişti belki sorun kablolarda olabilir temassızlık falan.

Geri
Yukarı