Çözüldü Ekran Sürekli Kapanıp Açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lee Van Cleef

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlara gireceğim zaman ekran kapanıyor ve hep kendini en baştan başlatıp duruyor. NVIDIA denetim masasından pencere modunda başlat diyerek sıkıntı geçiyor ama bazı oyunların çözünürlüğü tam ekrandan başka seçenek olmadığı için bu sorunun halledemiyorum.
Bilgisayarın kendi ayarlarından değiştiriyorum ekran tekrardan kapanıp açılıyor. 1920x1080'den başka çözünürlük kullanamıyorum.
1573893662637.png

Son düzenleme:
Oyunlara gireceğim zaman ekran kapanıyor ve hep kendini en baştan başlatıp duruyor. NVIDIA denetim masasından pencere modunda başlat diyerek sıkıntı geçiyor ama bazı oyunların çözünürlüğü tam ekrandan başka seçenek olmadığı için bu sorunun halledemiyorum.
Bilgisayarın kendi ayarlarından değiştiriyorum ekran tekrardan kapanıp açılıyor. 1920x1080'den başka çözünürlük kullanamıyorum.
Eki Görüntüle 460132
Arada dönüştürücü var mı?

Net anlamak adına soruyorum; aşağıdakilerden hangisi oluyor? Sanırım 1?
  1. Bilgisayar restart atıyor, bu sebeple ekran gidiyor birden.
  2. Yalnızca ekranın sinyali yok oluyor, daha sonra geliyor ancak bilgisayar kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor?
  3. Monitörün sinyal gitmiyor, yalnızca siyah ekrana düşüp düzeliyor.

Onu bilmiyorum nerede yazıyor. Şimdi ekran kartı sürücüsünü kaldırdım tekrardan yükleme yapacağım. Yükledikten sonra bakabilirim sizin önerinize.

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri menüsü içerisinde bu ayarları bulabilirsiniz. Ancak farklı bir sorun da olabilir. Zira sadece ayar sebebiyle bilgisayarı yeniden başlatmaz.

Net anlamak adına soruyorum; aşağıdakilerden hangisi oluyor? Sanırım 1?
  1. Bilgisayar restart atıyor, bu sebeple ekran gidiyor birden.
  2. Yalnızca ekranın sinyali yok oluyor, daha sonra geliyor ancak bilgisayar kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor?
  3. Monitörün sinyal gitmiyor, yalnızca siyah ekrana düşüp düzeliyor.
Şöyle anlatayım daha iyi olur.
2. dediğiniz gibi oluyor. Oyuna girdim diyelim ekran siyah ama arkadan oyunun sesleri geliyor ve ekran sürekli açılıp kapanıyor ben "alt+tab" yapana kadar. Bu olay masaüstü çözünürlükte bile oluyor. 1024x1080 alacağım diyelim ekran kapanıp açılıyor. Ama tekrardan 1920x1080 oluyor.
Şimdi ekran kartı sürücüsünü sildim ekran çözünürlüğünü değiştirdiğimde sorun gözükmüyor direkt geçiyor çözünürlüğe.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı