Ekran tazeleme hızını arttırınca ekran mavi oluyor

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Monitör
VX2468-PC-MHD
Hayırlı günler dilerim, şimdi benim monitörüm 165 Hz ama ben 120 Hz olarak kullanmaktayım. Bundan mütevellit, monitörü OC yapmak oluyor sanırsam onu yaptım. İlk başta 165 Hz aldım normal de tek tek gidilmesi gerekli ama bu şekilde yaptım ve karşıma monitör desteklemiyor gibi vs. farklı bir yazı gelmedi sadece ekran lacivert bir renkteydi düz renk, sonrasında uygulamayı kapatıp açınca bu sefer de ilk başta 130 yaptım ve kabul etti lakin 140 ve 144 alınca monitör turkuaz civarında bir renk verdi sonrasında enter tuşuna basınca eski haline dondu ama Hz olarak normalde 120 seçiliydi 119.800'e kendi ayarladı o neden oldu anlamadım? Ve sonuç olarak haliyle 165 Hz'e de çıkamadım.
WhatsApp Image 2022-04-26 at 23.44.22.jpeg

WhatsApp Image 2022-04-26 at 23.44.23.jpeg

WhatsApp Image 2022-04-26 at 23.44.28 (1).jpeg

Monitörü alırken yanında CD vesaire geldiyse onu kurar mısınız renk ayarı otomatik yapıyor benim öyleydi.
Ve Hz ayarı yaparken neden yaptığı hakkında bir bilgim yok fakat düz sayıları kullanmazı tavsiye ederim 120 Hz gibi.

Evet, gelmişti ama kendi sitesinden indirmekle farkı var mıdır?
Eki Görüntüle 1371363

Hayır fark etmez denemekten zarar gelmez fakat driver sanırım ınternettekı.
Ben CD'den kurmuştum internette bulamadım bir daha da ellemedim.
benım monıtordede tek sayılı rakam olunca drop yapıyor çift sayılılarda düzgün çalışıyor

Kaldırıp bir kurun derim.
Olmaz ise monıtorun renk ayarlarından kontrast ve parlaklık ayarını elınızle yapabilirsiniz. Sorun şu Hz ayarı yapınca ayarların sıfırlanması.

Kaldırıp bir kurun derim.
Olmaz ise monıtorun renk ayarlarından kontrast ve parlaklık ayarını elınızle yapabilirsiniz. Sorun şu Hz ayarı yapınca ayarların sıfırlanması.
Kaldırıp yükleyince 144 Hz almaya çalıştım ilk başta sorun yoktu ekran geldi ama sonrasında mavi ekran oldu ama görüntü ayarlarında 144 görünüyor. Muhtemelen basınca ekran mavi olur o yüzden seçmiyorum.
Screenshot_12.png

Normalde de 120 Hz de kullanıyordum hocam ama 140'a çıkınca kabul etmiyor. Monitörümün 165 Hz olmasına rağmen.

Çözünürlük ayarlarınız nedir? Ve belli sayılarda kullanın 60 Hz 75 Hz 100 Hz 120 Hz 144 Hz 165 Hz.
Siz en son kaçsa ona çekin.

Yeni konular

Geri
Yukarı