Ekran titreme sorunu

Daha fazla  
Dün gece her zamanki gibi bilgisayarımda oyun oynuyordum. Aniden ekranda titreme başladı. Verdiğim linkte nasıl bir titreme olduğunu kaydettim. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2014 yılında başıma gelmişti. Asus N53 SV laptop kullanıyordum. Ara arar oluyor diye umursamadım ekran kartım yanmıştı. Oyun oynarken sıcaklık değerleriniz ne durumda oluyor ? Harici soğutucu kullanıyor musunuz ?

DDU ile sürücüleri kaldırdım. Güvenli mod da başlattığımda ekranda titreme olmadı. Sürücüler kaldırıldıktan sonra yeniden başlatınca tekrar titreme devam ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2014 yılında başıma gelmişti. Asus N53 SV laptop kullanıyordum. Ara arar oluyor diye umursamadım ekran kartım yanmıştı. Oyun oynarken sıcaklık değerleriniz ne durumda oluyor ? Harici soğutucu kullanıyor musunuz ?
Soğutucu kullanıyorum. Şuan Baktım işlemci 88 derece civarlarında sürücüyü kaldırdığım için ekran kartına bakamadım . Son zamanlarda ısınma var bilgisayarda termal macunu 1 ay oldu süreli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcısı İntel HD Graphics'i devre dışı bıraktım ve tamamen ekranın titremesi durdu, yeniden etkinleştirdim ve titreme yeniden başladı. Nvıdıa' nın sürücüsünü yeniden yüklersem normal bir biçimde Bilgisayarımı kullanabilir miyim, veya format atarsam tamamen düzelebilir mi?

Son düzenleme:
Galiba onboard ekran kartinda sorun var. BIOS tan veya aygit yoneticisinden HD graphics i devre disi birak. Bunu yapmadan once Nvidia surucusunu tekrardan kur. Bi dene bakalim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı