Ekran Video Çekme Yazılımı

ByZuras

Hectopat
Merhaba,
Konuyu açacak yer bulamadığım için burada açtım.
Youtube'da videolar yükleyeceğim bir kanalım var. Videoları çekmek için hangi yazılımı kullanacağımı bilmiyorum. Fraps çok büyük boyutta kaydettiği için kullanmıyorum. Xsplit'i satın almadığım için bir xplit logosu gösteriliyor. Open Broadcaster ise pixelleşme yaptığı için çekemiyorum. Ben videoyu çekerken 190 fps gördüğüm oluyor fakat 30 fps ile kayıt yapınca berbat gözüküyor. Youtube'a upload edince 30 fps olarak dönüştürüldüğü söyleniyor. Öneriniz nedir ?

Youtube'da artık 60 fps desteği mevcut. Ekran kartınız Nvidia ise bazı kartlarda Shadowplay ile çekebilirsin. Ama tavsiyem Fraps. Gerçekten önemli ise bir harddisk alarak yer sorununu halledebilirsin. Ben küçük oyun kanallarına pek sıcak bakmıyorum, özellikle de yaşları küçükse.

2 TB HDD var. Yaşım küçük değil merak etmeyin :) Gtx780 ti OC edition var. Tek sıkıntım G230'un mikrofonunu ayarlayamıyorum sesi az alıyor. 3 saatlik videoyu 30 fps çektiği için kasıyor ve sesi az alıyor diye çöpe attım.

Anakartın ön portuna takıyorsan anakartının yada kasanın kalitesizliğinden olabilir. Headset'in yazılımı var ise yükle, güncelle. Kayıt için güzel bir ses kartı almanı tavsiye ederim.

Action güzel fakat deneme sürümü olunca, süresi var. nVidia Shadowplay güzel duruyor. Sanırım onu kullanacağım. Dediğim gibi tek sıkıntım mikrofonun sesini arttıramıyor olmam.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı