Ekran videosu alma

Bogazitchy

Kilopat
Yer
Sakarya/Akyazı
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen.
Başlığa ne yazacağımı bilemedim. İstediğim şey normal de masaüstünde veya başka bir şey yaparken tek tuşla direk ekran görüntüsü alabiliyoruz. Peki bunu aynı şekilde video olarakda alabiliceğimiz programlar var mı? Mesela ben bi tuşa basıcam videoyu başlatıcak bir daha bastığımda duraklatıcak hemen. Gif olarak veya video formatında kaydedebilir sorun yok. İstediğim şeyi umarım anlatabilmişimdir.

OBS, Fraps, Bandicam benim geçmişte kullandıklarım. OBS aralarında en iyisi ama kullanmayı tam sökmesi biraz zor. Ve Fraps ve Bandicam bedava sürümlerinde video sınırı koyuyordu eskiden. Hala yapıyolar mı bilmiyorum.

OBS, Shadowplay gibi video çekme programlarında kayıt başlatma, duraklatma ve bitirme gibi işlevlere tuş atayabiliyorsun.

Başlığa ne yazacağımı bilemedim. İstediğim şey normal de masaüstünde veya başka bir şey yaparken tek tuşla direk ekran görüntüsü alabiliyoruz. Peki bunu aynı şekilde video olarakda alabiliceğimiz programlar var mı? Mesela ben bi tuşa basıcam videoyu başlatıcak bir daha bastığımda duraklatıcak hemen. Gif olarak veya video formatında kaydedebilir sorun yok. İstediğim şeyi umarım anlatabilmişimdir.
Bandicam kullanabilirsin. Tuşlarını ayarlarsın, tuşa bastığın anda video çekimi başlar. Max. 10 dakika çekebilirsin ancak crack'ini kendin yapabilirsin.

Bildiğim kadarıyla bunlar youtube a vs. video çekerken kullanılan programlar. Benim istedğim screenshot alır gibi video almak 1-2 saniyelik video almak istiyorum bu programlarla istedğimi yapabilir miyim?

Teşekkürler dediğiniz programları denicem.

Koca bir videoyu alıp tek tek kesip montajlamaktansa direk şak şak video almak daha mantıklı olmaz mı?
Aslında evet o zaman şöyle yapabilirsin ;
Alacağın yerde başlatır almayı bitirdiğinde durdurursun biraz zor olur ama olabilir belki

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı