Ekran yanıp sönmesi

Kunkka

Hectopat
Yer
Dire
Merhabalar, dün bilgisayarımı taşıdım ve bilgisayarım sorun çıkarmaya başladı. Sorun çıkarmaması bakımından ekran kartını çıkartıp öyle taşıdım lakin eve gelip kartı taktığımda görüntü alamadım, kasa start alıyordu ama görüntü vermiyordu. Anakart üzerindeki LED'ler yanmadı, speaker olmadığı için arıza kontrolü yapamadım. RAM'leri çıkardım taktım, olmadı. Ardından tek RAM ile denediğimde görüntü geldi, çift RAM'i takıp kullanmaya devam ettim, oyun vb oynarken sıkıntı yaşamadım. Lakin sabah PC'ye baktığımda BIOS'a atmıştı(aktif olarak mining yapıyorum), BIOS'tan çıktım bir daha açtım yine BIOS'a attı. Güç düğmesiyle kapatım denediğimde açıldı, ardından oyun vb oynadım görünürde bir sıkıntı yoktu lakin az önce ekranda şöyle kararmalar oluştu. RAM'den şüphelendim Memtest'e soktum bekliyorum, yine de benzeri arıza yaşayan vb var mı öğrenmek istedim.

Ekran kartında OC var mı? Ekran kartı ramlarinda özellikle. İmzanızda özellikleri göremedim ama RTX 2000 serisi kullandığınızı düşünüyorum. Ekran kartı belleklerinde sıkıntı olduğu zaman böyle glitch olabiliyor bildiğim kadarıyla. Şu videoyu takip ederek ekran kartınızın RAM'lerini test edebilirsiniz.(3000 serisi ise destek yok maalesef.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartında OC var mı? Ekran kartı ramlarinda özellikle. İmzanızda özellikleri göremedim ama RTX 2000 serisi kullandığınızı düşünüyorum. Ekran kartı belleklerinde sıkıntı olduğu zaman böyle glitch olabiliyor bildiğim kadarıyla. Şu videoyu takip ederek ekran kartınızın RAM'lerini test edebilirsiniz.(3000 serisi ise destek yok maalesef.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ASUS TUF RTX3060 kullanmaktayım. OC mining yaptığım için doğal olarak yapıyorum. Kısa vadede bir problem çıkarır mı, garantiye vereyim mi? Bugün şehir değiştireceğim, uzun bir süre yokum. Ona göre pcyi mininge bırakacağım ya da kapatacağım.

ASUS TUF RTX3060 kullanmaktayım. OC mining yaptığım için doğal olarak yapıyorum. Kısa vadede bir problem çıkarır mı, garantiye vereyim mi? Bugün şehir değiştireceğim, uzun bir süre yokum. Ona göre PC'yi mininge bırakacağım ya da kapatacağım.

Sorunun neden olduğunu bulmak şart öncelikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı