Ekran yırtılması nasıl çözülür?

Xway

Centipat
Daha fazla  
Laptoptan oyun oynuyorum ve boyuna ekran yırtılması gerçekleşiyor bu nedenle V-Sync'i açmak zorunda kalıyorum ve büyük performans düşüklüğüne neden oluyor. Bunu gidermenin bir yolu var mı?

V-Sync performansını düşürmez sadece ekran Hz'ne kilitler FPS'i yani 60 Hz monitörün varsa 60 FPS'ye kilitler. Performansın düşmüyor yani.
Eğer rekabetçi oyunlar oynuyorsa V-Sync açmak tepkime süresini arttırır. Belki o yüzden performans düşüyor demek istemiştir.

Nvidia Denetim Masası'ndan maksimum kareyi sabitlemeyi açabilirsiniz. Aynısı AMD'de de var. V-Sync açmadan FPS sabitleyince yırtılma olmaz. Min kaç FPS alıyorsanız ona sabitlemek en iyisi olur.

Eğer rekabetçi oyunlar oynuyorsa V-Sync açmak tepkime süresini arttırır. Belki o yüzden performans düşüyor demek istemiştir.

Nvidia Denetim Masası'ndan maksimum kareyi sabitlemeyi açabilirsiniz. Aynısı AMD'de de var. V-Sync açmadan FPS sabitleyince yırtılma olmaz. Min kaç FPS alıyorsanız ona sabitlemek en iyisi olur.
teşekkür ederim

Laptoptan oyun oynuyorum ve boyuna ekran yırtılması gerçekleşiyor bu nedenle V-Sync'i açmak zorunda kalıyorum ve büyük performans düşüklüğüne neden oluyor. Bunu gidermenin bir yolu var mı?
V-Sync açmak zorundasınız çünkü ekran kartının çıkardığı FPS ile ekran arasında fark olursa ekranda kaçırmalar yani yırtılmalar olur bunun dışında ekranda temassızlık olabilir masaüstü olsaydı kablodan da yapabilirdi.

NVIDIA Denetim Masası'ndan maksimum kareyi sabitlemeyi açabilirsiniz. Aynısı AMD'de de var. V-Sync açmadan FPS sabitleyince yırtılma olmaz. Min kaç FPS alıyorsanız ona sabitlemek en iyisi olur.

Evet olabilir. Unutmuşum gecikmeyi ama NVIDIA Reflex varsa rekabetçi oyunlarda V-Sync ile birlikte hiç sıkıntı yaşamaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı