Çözüm Ekrana görüntü gelmiyor, debug code 64, 44, 43

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Eren Han

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem topladım. Tüm kabloları kontrol ettim sıkıntı yok. Sistem şu:
  • MSI X99S GAMING 7
  • INTEL I7 5820K
  • CORSAIR DOMINATOR PLAT. 3000 MHZ 2X8
  • CORSAIR H115I
  • CORSAIR RM750X
  • ASUS R7 250(GEÇICI)
Sistemi başlattım açılmadı. Önce 64 kodunu verdi baktım Late CPU Initialization. Bekledim sonra 43 ve 44 kodlarını verdi. Onu tam bulamadım ama forumlarda OEM Memory tarzı bir şey yazıyordu ben de tek ram ile çalıştırmayı denedim fakat hala 64 hatasını veriyor ve bu sefer geçmedi. Sisteme görüntü gelmiyor bu arada.

Arkadaşlar sorunun BIOS'da olabileceğini düşünüyorum ama sistem görüntü vermeden nasıl BIOS'u güncelleyeceğim. Ayrıca anakart jumperleri eksik gibi geldi.

1502451006493.jpeg
Screenshot_2017-08-11-14-30-28.jpg

İki jumper de yok yani slow boot ve clear dataya ayarlanmış gibi. Sorun bu olabilir mi ?

Şuan debug ledi 04 55 ve 60 kodlarını veriyor. X99 Gaming 9 ACK Error Code 04 55 60 No Screen, Mouse or Keyboard Şu sorun ile aynı ama orda da çözüm bulamamışlar galiba.

Sorunu BIOS pilini çıkarıp ters takılı halde 5 saniye bekletip tekrar takarak ve DIMM 1 ve DIMM 5 slotlarındaki RAM'larin yerini değiştirerek çözdüm. Ayrıca BIOS'um da 2015 'en kalmamış onu da şimdi güncelleyeceğim onla da alakası olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı