Athlon 200GE Ekrana Görüntü Gelmiyor

Bedirates

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
-A320 chipset Gigabyte A320M-S2H (rev1.1) üzerine kurulu Athlon 200GE'li sistem kurdum. Kasanın güç tuşuna bastım ve ekrana görüntü gelmedi bunun üzerine anakartı BİOS güncellemesi için servise yolladım.

2019-08-09 01.56.58.jpg

-Anakart geldikten sonra sistemi başlatmama rağmen ekrana görüntü gelmedi. Tekirdağ'da en az 10 bilgisayar tamircisi gezdim. Hiçbiri sorunu bulamadı.

-İçlerinden biri anakarta speaker taktı ve ses gelmediği için anakartın BİOS güncellemesinin yapılmadığını söyledi. Diğeri ise BİOS'u CMOS üzerinden sıfırladı. Bana bu işlemi yaptıktan sonra sistemin açılmaması gerektiğini söyledi lakin sistem açıldığından anakartın bozuk olabileceğini söyledi.

-Ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bir akıl verin.

(NOT: Hiçbiri AM4 sokete uygun birbaşka işlemciyle sistemi kontrol etmedi.)

Sistem Bileşenleri:
-AMD Athlon 200GE
-Gigabyte GA-A320M-S2H (rev:1.1) Anakart
-GSKILL Aegis F4-2400C15S-8GIS Bellek
-Aerocool VX Plus 500

Dosya Ekleri

• 2019-08-09 01.56.30.jpg
    2019-08-09 01.56.30.jpg
    990,2 KB · Görüntüleme: 49
Anakarttan değil o anakart arzalı olsa servis o şekilde göndermez,islemcin veya ram in de problem var.Aynı anakartı Ocak ayında bende RMA servise gönderdim biosu güncellendi ve görüntü geldi işlemci (athlon 200g ram gskill 8 GB ddr4)

Anakarttan değil o anakart arzalı olsa servis o şekilde göndermez,islemcin veya ram in de problem var.Aynı anakartı Ocak ayında bende RMA servise gönderdim biosu güncellendi ve görüntü geldi işlemci (athlon 200g ram gskill 8 GB ddr4)

İşlemcinin ısınması ve pinlerde herhangi bir yamuk kırık olmaması işlemcinin çalıştığına işaretse geriye sadece ram kalıyor.

Sonunda sorunum çözüldü. Tahmin edildiği gibi sorunun nedene RAM arızasıymış. Gskill Aegis 2400Mhz Ram'i servise yolladım ve daha iyisi ile değişim yaptılar. Şuan da ekrandan görüntü alabiliyorum. Yardımcı olan görüş belirten herkese teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı