Ekrana görüntü gelmiyor ve anakartta CPU ışığı yanıyor

Arda Solmaz

Centipat
Bilgisayar kasasinin LED'lerini ilk topladigimda takamamistim, bugün fanlarin yerini tekrar ayarlarken onu da halledeyim dedim. Hallettim cok deneme sonucunda hallettim, fakat islemciyle alakali hiçbir şey yapmadin, sogutucuya bile dokunmadim.

Ekran kartini sökmüstüm sonunda hallettim LED'leri, açtım PC'yi bu sefer CPU isigi yanmadi yani normal calisti, sonra tamamen monte edince ekran kartini falan açtım görüntü gelmedi ve anakartta CPU isigi yaniyordu. Görüntü yok, anakartta CPU isigi var hiçbir şey yapmadigima eminim. Sorun sizce ne? BIOS pilini söküp 15 dakika sonra tekrar taktim ama bir şey degismedi, aklima baska bir şey de gelmiyor. Bütün kablolar takili ondan eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ya benim kafam güzel ya da insanlar Türkçe katletme konusunda çok usta.

Ekran kartı kablolarını kontrol eder misin? Ya da bir çıkarıp takar mısın?
Yani sorunun monitöre görüntü gelmemesiyse yap bunları. Anlayamadım çünkü.

Öncelikle ya benim kafam güzel ya da insanlar Türkçe katletme konusunda çok usta.

Acaba bu katletme olayını banamı yazdınız.

Ben bu sorunu bir kere yaşamıştım o yüzden bu şekilde öneride bulundum.

Öncelikle kusura bakmayin PC bozuk oldugu için telefondan yaziyorum ve klavyem Almanca o yüzden Türkçe kelimeler yok. Her baglantiyi kontrol ettim. Söküp tekrar taktim PC'yi ama bana misin demiyor cok güzel calisiyor ama CPU isigi anakartta yaniyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Öncelikle kusura bakmayin PC bozuk oldugu için telefondan yaziyorum ve klavyem Almanca o yüzden Türkçe kelimeler yok. Her baglantiyi kontrol ettim. Söküp tekrar taktim PC'yi ama bana misin demiyor cok güzel calisiyor ama CPU isigi anakartta yaniyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Bilgisayarı yeni aldıysanız iade edin veya garantiye yollayın derim. Bilgisayar açılırken bip sesi geliyor mu? Geliyorsa hangi düzenle geliyor. 2uzun 1 kısa gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı