Ekrana görüntü gelmiyor

enesozkan61

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Yeni soğutucu aldığımdan dolayı mevcut kullandığım AMD stock fanını değiştirmek istedim. Başıma ne geldiyse bu andan itibaren oldu.
Bilgisayarımı hiçbir şekilde açamadım. Power tuşuna bastıktan sonra her şeyin ışığı yanmaya ve fanlar dönmesine rağmen ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Anakarta takılan pinler, PSU'yu yıllardır kullandığımdan dolayı pinlerden bazıları hasarlıydı fakat bugüne kadar öyle kullanmıştım. Acaba sorun Power'dan dolayı mı? Yeni Power alsam sorun çözülür mü?
Özellikler: ASUS Prime B550M-A
Ryzen 5 5600X.
Corsair Vengeance Pro RGB 8x2.
PSU: Cooler Master 750W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese. Yeni soğutucu aldığımdan dolayı mevcut kullandığım AMD stock fanını değiştirmek istedim. Başıma ne geldiyse bu andan itibaren oldu.
Bilgisayarımı hiçbir şekilde açamadım. Power tuşuna bastıktan sonra her şeyin ışığı yanmaya ve fanlar dönmesine rağmen ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Anakarta takılan pinler, PSU'yu yıllardır kullandığımdan dolayı pinlerden bazıları hasarlıydı fakat bugüne kadar öyle kullanmıştım. Acaba sorun Power'dan dolayı mı? Yeni Power alsam sorun çözülür mü?
Ryzen 5 5600X.
Corsair Vengeance Pro RGB 8X2.

Bilgisayar açılırken ses geliyor mu?

Ryzen 5 5600X.
Corsair Vengeance Pro RGB 8x2.
Ekran kartını çıkarıp tekrar deneyin.
RAM bellekleri takıp teker teker deneyin.
Elinizde başka işlemci varsa takın deneyin.

Büyük ihtimal pinler bozuk.

Aynı sorundan muzdaribim. Kule tipi soğutucuyu taktıktan sonra ekrana görüntü gelmedi. 3 tane konu açtım nafile. Muhtemelen anakartı çatlattığımı düşünüyorum ve sanırsam seninde başına aynı olay geldi.

Ekran kartı yerine anakart üzerinden monitöre bağlanmayı deneyin. Bazen PCI slotlarını es geçiyor Boot sırasında. Başıma çok kez geldi oradan BIOS'a girerek onboard GPU'yu kapatıp daha sonra ekran kartı ile tekrar başlatınca düzelmişti. Önce basit olanlarla başlayıp daha sonra işlemci pinlerine geçersiniz.

Ekran kartını çıkarıp tekrar deneyin.
RAM bellekleri takıp teker teker deneyin.
Elinizde başka işlemci varsa takın deneyin.

Büyük ihtimal pinler bozuk.
Hocam anakart daha 2 aylık böyle bir şey olma ihtimali nedir?
Ekran kartı yerine anakart üzerinden monitöre bağlanmayı deneyin. Bazen PCI slotlarını es geçiyor Boot sırasında. Başıma çok kez geldi oradan BIOS'a girerek onboard GPU'yu kapatıp daha sonra ekran kartı ile tekrar başlatınca düzelmişti. Önce basit olanlarla başlayıp daha sonra işlemci pinlerine geçersiniz.
Fanlar çalışıyor ramlerin ışığı yanıyor fakat bilgisayar açılmıyor gibi çünkü mouse ve klavye ışıkları yanmıyor. Büyük ihtimalle dediğiniz yöntem işe yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı