Ekrana görüntü gelmiyor

mehmet2333

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Bilgisayarım 1 aydır sıkıntılı ekrana görüntü gelmiyor ve klavye mouse ışığı yanmıyor. BIOS ekranını bile göremiyorum. Bilgisayarcıya gittim sorun RAM'lerde dedi, yeni RAM aldım taktım açıldı düzeldi demişken sonra PC'yi kapattım açtım yine aynı sıkıntı görüntü gelmiyor ve sistem başlamıyor klavye, mouse ışığı da yanmıyor, her şeyi denedim ben bu işin içinden çıkamadım. Sorun nedir acaba? Neden böyle oluyor ekran kartı, işlemci, güç kaynağı hepsi çalışıyor ama yeni aldığım RAM önce çalışıp sonra neden yine aynı sorun oldu yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarım 1 aydır sıkıntılı ekrana görüntü gelmiyor ve klavye mouse ışığı yanmıyor. BIOS ekranını bile göremiyorum. Bilgisayarcıya gittim sorun RAM'lerde dedi, yeni RAM aldım taktım açıldı düzeldi demişken sonra PC'yi kapattım açtım yine aynı sıkıntı görüntü gelmiyor ve sistem başlamıyor klavye, mouse ışığı da yanmıyor, her şeyi denedim ben bu işin içinden çıkamadım. Sorun nedir acaba? Neden böyle oluyor ekran kartı, işlemci, güç kaynağı hepsi çalışıyor ama yeni aldığım RAM önce çalışıp sonra neden yine aynı sorun oldu yardımcı olur musunuz?

BIOS eski ise güncelleme yapın öyle deneyin.

Bir ara açmışsiniz ondan dedim. Anakartiniz sorunlu belliki garantisi varsa servise gönderin + RAM'ler 2x8'mi yoksa tek 8'GB mi çift ise tek RAM takip deneyin.

2×4 her şeyi denedim. Sonra sıfır 8 GB RAM aldım, başta açıldı sonra yine aynı sorun. Delirtti beni DDR3 1600 MHz RAM'ler.

Sistemi belirtmeden yardımcı olamayız. Belki RAM ile anakart uyumsuz. Belki PSU kalitesiz olduğu için çalışmıyor.

5 senedir kullandığım sistem PSU Sharkoon RAM'ler Kingston HyperX, işlemci i5 4460 yeni RAM aldım düzeldi sistemi kapatıp açtım yine aynı şey oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı