Ekrana görüntü gelmiyor

gmorales

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 550
Anakart
MSI 97A SLI Krait Edition
İşlemci
AMD FX-8150
Bilgisayara takılı bir bir hard disk veya SSD yok fakat yine de BIOS ekranı gelmesi lazım. Ve gelmiyor. Kabloların ve monitörün çalıştığından eminim. RAM'leri söküp taktım, ekran kartını söküp taktım, BIOS pilini çıkarıp taktım ama nafile. Ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar? Ha bu arada sisteme elektrik gittiğinden eminim, çünkü fanlar dönüyor.

Yok hocam aktif olarak kullandığım bilgisayarımın kablosuyla da denedim yine aynı sonuç.

Bir şey denemenizi istiyorum. Ekran kartını çıkarıp anakarta takabilir misiniz monitörü? Ekran kartında mı sorun diye, en azından onu öğrenelim kesin olarak. Eğer görüntü gelirse elinizde çalıştığını bildiğiniz ekran kartı varsa bir de onunla deneyelim. Onda da görüntü gelirse yüksek ihtimal sorun ekran kartındadır.

Bir şey denemenizi istiyorum. Ekran kartını çıkarıp anakarta takabilir misiniz monitörü? Ekran kartında mı sorun diye, en azından onu öğrenelim kesin olarak. Eğer görüntü gelirse elinizde çalıştığını bildiğiniz ekran kartı varsa bir de onunla deneyelim. Onda da görüntü gelirse yüksek ihtimal sorun ekran kartındadır.

Keşke anakartta HDMI girişi olsa be hocam. Eski olduğundan üstünde ekran için giriş yok.

Geri
Yukarı