Ekrana Görüntü Gelmiyor

Forumcax

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar sistemi bugün topladım. Sistemim şu şekilde;

• AMD Ryzen5 1600 AF.
  • Gigabyte A320M S2S anakart.
  • 8 GB Corsair RAM,
  • MSI Armor RX 570 4 GB.

HDD daha gelmedi. RAM bugün geldi kasaya taktım. Daha sonra HDMI kablosunu ekran kartı girişe taktım ardından televizyona bağladım. Kasayı çalıştırdım fanlar döndü (ekran kartı fanları dahil). Ancak televizyonda sinyal yok diyor yani görüntü alamadım. HDD yokken BIOS ekranına girildiğini biliyorum ama görüntü alamadım yardımınızı bekliyorum.
Not: Bu arada monitör olmadığı için şimdilik televizyona bağladım çalışıp çalışmadığını öğrenmek için.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci hernekadar 1 nesil ryzen gibi görünsede 1. nesil ryzen değil kardeşim. O yüzden bios güncellemeden görüntü alamazsın. Eski nesil bi ryzen bulman gerek.

• AMD Ryzen5 1600 AF.
  • 8 GB Corsair RAM,
  • MSI Armor RX 570 4 GB.

HDD daha gelmedi. RAM bugün geldi kasaya taktım. Daha sonra HDMI kablosunu ekran kartı girişe taktım ardından televizyona bağladım. Kasayı çalıştırdım fanlar döndü (ekran kartı fanları dahil). Ancak televizyonda sinyal yok diyor yani görüntü alamadım. HDD yokken BIOS ekranına girildiğini biliyorum ama görüntü alamadım yardımınızı bekliyorum.
Not: Bu arada monitör olmadığı için şimdilik televizyona bağladım çalışıp çalışmadığını öğrenmek için.

Bildiğiniz gibi televizyonlarda birden çok HDMI bağlantısı bulunur. Bilgisayarınızı çalıştırdığınızda TV kumandası üzerinden bilgisayarınızın bağlı olduğu HDMI portunu seçtiniz mi?

• AMD Ryzen5 1600 AF.
  • 8 GB Corsair RAM,
  • MSI Armor RX 570 4 GB.

Dostum tekrardan merhaba az önceki yerde mesaj yazmıştım şimdi gördüm yeniden yazıyım dedim
buna bir çok şey sıkıtı olabilir hepsini yeni aldım diyosun ama onların hepsinin çalıştığından emin olmalısın dediğim gibi herhangi bir şeyin düzgün çalışmaması ekrana görüntü vermez başka bir yerde deneme şansın varsa ram le ekran kartını denemelisin o 2 sinin çalıştığından eminsen büyük ihtimal anakart tan sıkıntı olabilir bende aynı sıkıntıdan muzdariptim biraz uğraştırıcı bir sıkıntı ama sana tavsiyem monitörde denemen ne olur olmaz diye

Arkadaşlar laptoptan HDMI girişi ile bağladım yine Windows ekranı gelene kadar sinyal yok dedi. Windows ekranı geldiğinde görüntü geldi. Televizyona bağladığım kablo Digitürk HDMI kablosu. Bence sistemdeki Driver'ler aracılığıyla aktarıyor görüntüyü. Bu sebeple BIOS ekranında sinyal yok hatası alıyor olabilirim ama bilemiyorum.

O işlemci herne kadar 1 nesil Ryzen gibi görünse de 1. nesil Ryzen değil kardeşim. O yüzden BIOS güncellemeden görüntü alamazsın. Eski nesil bir Ryzen bulman gerek.

Bunu araştırdım biraz ama BIOS Update etmeden de görüntü almam mümkün müş. Zaten AMD işlemcilerde Update etmesem bile işlemciyi "bilinmeyen işlemci " diye görüp çalışmaya devam ediyormuş.

Bildiğiniz gibi televizyonlarda birden çok HDMI bağlantısı bulunur. Bilgisayarınızı çalıştırdığınızda TV kumandası üzerinden bilgisayarınızın bağlı olduğu HDMI portunu seçtiniz mi?

Hocam HDMI girişinde "HDMI 1" yazıyor. Benim ekran kartım HDMI 1.4 destekliyor. Sorun belki bundan kaynaklı da olabilir. Acaba ekran kartını söküp HDMI girişini anakarta takıp denesem açılır mı? Yalnız sistemi açmaya korkuyorum çünkü görüntü olmadığı için BIOS ekranında ne yaptığı görünmüyor. Belki kendi kendine bir şeyler yüklüyor da olabilir. Sonuçta güç tuşundan kapatacağım sistemi. Bu konuda da yardımcı olursanız mutlu edersiniz.
Not: HDMI yuvası sanki kasadaki plaka yüzünden bir tık görünmüyor gibi. Sizce bu sıkıntı çıkarır mı? Yüklemiş olduğum resimde mevcut.

Dosya Ekleri

• 20200508_161026.jpg
    20200508_161026.jpg
    680,5 KB · Görüntüleme: 17
  • 20200508_160927.jpg
    20200508_160927.jpg
    626 KB · Görüntüleme: 18
  • 15889726720401154712187.jpg
    15889726720401154712187.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 23
  • 1588972744959-2009942021.jpg
    1588972744959-2009942021.jpg
    834,7 KB · Görüntüleme: 31
  • 15889727662851179405725.jpg
    15889727662851179405725.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 17
Arkadaşlar laptoptan HDMI girişi ile bağladım yine Windows ekranı gelene kadar sinyal yok dedi. Windows ekranı geldiğinde görüntü geldi. Televizyona bağladığım kablo Digitürk HDMI kablosu. Bence sistemdeki Driver'ler aracılığıyla aktarıyor görüntüyü. Bu sebeple BIOS ekranında sinyal yok hatası alıyor olabilirim ama bilemiyorum.

Bunu araştırdım biraz ama BIOS Update etmeden de görüntü almam mümkün müş. Zaten AMD işlemcilerde Update etmesem bile işlemciyi "bilinmeyen işlemci " diye görüp çalışmaya devam ediyormuş.

Hocam HDMI girişinde "HDMI 1" yazıyor. Benim ekran kartım HDMI 1.4 destekliyor. Sorun belki bundan kaynaklı da olabilir. Acaba ekran kartını söküp HDMI girişini anakarta takıp denesem açılır mı? Yalnız sistemi açmaya korkuyorum çünkü görüntü olmadığı için BIOS ekranında ne yaptığı görünmüyor. Belki kendi kendine bir şeyler yüklüyor da olabilir. Sonuçta güç tuşundan kapatacağım sistemi. Bu konuda da yardımcı olursanız mutlu edersiniz.
Not: HDMI yuvası sanki kasadaki plaka yüzünden bir tık görünmüyor gibi. Sizce bu sıkıntı çıkarır mı? Yüklemiş olduğum resimde mevcut.

AMD APU işlemciler haricindeki işlemcilerde dahili bir grafik kartı bulunmamaktadır. Sizin işlemcinizde dahili bir grafik kartı olmadığı için anakartın görüntü çıkışlarından görüntü alamazsınız. HDMI kabloların versiyonu görüntü aktarımında bir engel teşkil etmez benim size anlatmak istediğim farklıydı fakat siz yanlış anlamışsınız sanırım görsel olarak bir anlatım yaptım bu şekilde bir dener misiniz?

1.jpg

2.jpg

AMD APU işlemciler haricindeki işlemcilerde dahili bir grafik kartı bulunmamaktadır. Sizin işlemcinizde dahili bir grafik kartı olmadığı için anakartın görüntü çıkışlarından görüntü alamazsınız. HDMI kabloların versiyonu görüntü aktarımında bir engel teşkil etmez benim size anlatmak istediğim farklıydı fakat siz yanlış anlamışsınız sanırım görsel olarak bir anlatım yaptım bu şekilde bir dener misiniz?

Eki Görüntüle 558013

Eki Görüntüle 558014
Yanıtın için teşekkür ederim. Hocam resimlerdekinin aynısını yaptım. Zaten 1 hdmi giriş var. Görüntü geliyor ama windows açıldığında görüntü geliyor. Windows gelene kadar "sinyal yok, kabloyu takın" ekranı var. Bu arada laptopta böyle yani. Masaüstünde sistem yeni olduğu için bios ekranı var sadece zaten (hdd halen takılı değil). Pazartesi bir monitör alacağım. Hdmi to vga dönüştürücü ile bağlayacağım sistemi monitöre. Birde öyle deneyeceğim ama o zamana kadar biosa girebilirsem en azından bios güncellerim.

Yanıtın için teşekkür ederim. Hocam resimlerdekinin aynısını yaptım. Zaten 1 HDMI giriş var. Görüntü geliyor ama Windows açıldığında görüntü geliyor. Windows gelene kadar "sinyal yok, kabloyu takın" ekranı var. Bu arada laptopta böyle yani. Masaüstünde sistem yeni olduğu için BIOS ekranı var sadece zaten (HDD halen takılı değil). Pazartesi bir monitör alacağım. HDMI to VGA dönüştürücü ile bağlayacağım sistemi monitöre. Bir de öyle deneyeceğim ama o zamana kadar BIOS'a girebilirsem en azından BIOS güncellerim.

Anlattığım yöntem ile görüntü alabildiyseniz sorun yoktur. Monitör alıp kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı