Ekrana Görüntü Gelmiyor

Ahmet akdoğan

Centipat
İlk defa PC montajı yapıyorum, ilk montajda PC hiç çalışmadı 1 saat kadar uğraştım şimdi fanlar falan her şey çalışıyor ancak ekran kartı fanı çalışmıyor ve ekrana görüntü vermiyor işlemci anakartımı yeni aldım ekran kartım eski bilgisayarımdan kalma. 1 hafta geçti daha eski bilgisayarımı dağıtalı. Kabloları falan yanlış yere taktım galiba çünkü bilmiyorum hiçbir şey.

Anakart: H97 PLUS.
İşlemci: Intel i5 4460.
Ekran kartı: Sapphire R7 370 Nitro 4 GB 256 Bit.
Power'e PCI-e'yi taktım ve onu da ekran kartıma taktım onda bir sıkıntı yok düzgünce oturttum sokete 2 defa kontrol ettim. Başka bir şeyin kablosunu yanlış taktım büyük ihtimalle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız kasaya montajlı haldeyken baktığınızda, anakartınızın sol üst köşesine doğru 8 delikli siyah yuvayı göreceksiniz. Oraya PSU'dan gelen 4+4 pinlik kabloyu bağlayacaksınız.

Araştırdığım kadarıyla ekran kartınızın Zero RPM özelliği yok. Bu da ekran kartıyla ilgili bir sorun olduğuna işaret ediyor.

Son düzenleme:
Araştırdığım kadarıyla ekran kartınızın Zero RPM özelliği yok. Bu da ekran kartıyla ilgili bir sorun olduğuna işaret ediyor.

Daha 5-6 gün önce başka bir sistemde takılıydı ekran kartı çıkardım masanın üstünde duruyordu 4-5 gündür ekran kartında sıkıntı olacağını düşünmüyorum fanları yanlış takmış olabilirim veya başka bir şeyi

Geri
Yukarı