Ekranda anlık kararma veya çizgiler

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
10 gün önce 970 Evo alıp Windows'u ona kurdum. SSD'yi aldığım gün monitörün tepki süresini de Ultra olarak ayarladım. O günden beri FPS veya hikaye oyunu fark etmeksizin 10-15 dakikada bir ekran saniyelik kararıyor veya çizgiler çıkıyor ama hemen geri düzeliyor. Bu dediğim olay 2-3 saniye sürüyor. Monitörün tepki süresini normale ayarladığımdan beri bu sıkıntı 45 dakikaya, 1 saate yayıldı. İşlemcinin CPB'sini kapattım. Ek olarak ekran kartı, RAM ve işlemciyi her türlü teste soktum, voltaj, FPS, sıcaklık ne varsa inceledim, karşılaştırdım. AIDA64, Prime95, Memtest, FurMark, heaven Benchmark, CPU-Z... Hiçbir testte bir sorun çıkmadı, ne sıcaklık olarak ne değer olarak. En son SSD'den olabileceği aklıma geldi ama masaüstünde neden yapmıyor? 2 SSD'yi de Samsung magician ile test ettim, sorun çıkmayınca crystal diskmark testi yaptım. SSD testinden çok anlamıyorum. 4K değerlerim normal mi diye incelemeniz adına atıyorum. Sorun anakarttan da olabilir gibi geliyor. Çünkü daha önce RAM OC yaparken bozulmuştu ve garantide değiştim. Yenisi gelince OC yapmadım. Crystal diskmark sonucunu özellikle aşağı atıyorum. Son olarak aklıma PSU geliyor ama 3 ayı geçti alalı. Sorun yapacak olsa yapardı herhalde. Monitör kablosundan da olabilir mi diyorum, yedek kablo olmadığı için test edemiyorum. Yanıtlarınızı merakla bekliyorum.
Crystal diskmark sonuçları: Samsung 970 Evo:

Adsız.png

Samsung 970 Evo diğer disk:

Adsız1.png

Samsung 860 Evo:

Adsız3.png

Resimleri tam yükleyemedim. Umarım görünüyordur. Sistemim imzamda yazıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı