FM 23 alt ligden çıkan takım çok kötü oynuyor

Geforce Mx130

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 3.6GHz-Sapphire RX5700XT 8GB GDDR6-Gigabyte B550m Ds3h rev 1.4-Viper Steel 8x2GB 3600Mhz CL17 Ram-Apacer Panther As340 240GB-Aerocool Vx Plus 500W-Bitfeniz Helios Mesh kasa 🙂
Merhaba, FM 23'e 24 yaması kurdum ve Çorum FK takımını Süper Lige çıkardım. 1. Ligde gayet iyi oynuyorlardı 2. olarak bitirdim ancak süperlige çıktıktan beri 4 maçta sadece 1 gol oldu ve maç boyu şut sayısı 5i geçmiyor. Takım pas yapamıyor, bunu nasıl düzeltebilirim?
1714500273273.png
takım bu şekilde.

Merhaba, FM 23'e 24 yaması kurdum ve Çorum fk takımını Süper Lig'e çıkardım. 1. ligde gayet iyi oynuyorlardı 2. olarak bitirdim ancak Süper Lig'e çıktıktan beri 4 maçta sadece 1 gol oldu ve maç boyu şut sayısı 5I geçmiyor. Takım pas yapamıyor, bunu nasıl düzeltebilirim?
Eki Görüntüle 2183017 takım bu şekilde.

Oyuncularda veya taktikte sıkıntı vardır, eğer bu sezon böyle geçsin artık diğer sezon için çalışayım derseniz yeni taktikler deneyin.

Oyuncularda veya taktikte sıkıntı vardır, eğer bu sezon böyle geçsin artık diğer sezon için çalışayım derseniz yeni taktikler deneyin.
Oyuncu olarak sadece 1 kanat ve bir orta saha değişti yani cok bir değişiklik yok. Taktikte aynı şekilde. Her mac yeni birşey deniyorum ancak topla oynama 30 falan oluyor.

Lig takımlarının seviyesi yükselmiş sizde de hala 2. lig kalitesinde adamlar var gördüğüm kadarıyla ayrıca taktiğinizde çok fazla komut var. Büyük ihtimalle birbiriyle çakışan, oyuncu stillerine ve özelliklerine uymayan komutlarınızda vardır.

Oyuncu olarak sadece 1 kanat ve bir orta saha değişti yani cok bir değişiklik yok. Taktikte aynı şekilde. Her Mac yeni bir şey deniyorum ancak topla oynama 30 falan oluyor.

Her maç değiştirmek takıma zarar verir, oyuncuları da değiştirmenizi öneririm çünkü biraz baktım da öyle hiç iç açıcı isim bulamadım.

Super Lig'e ciktiysan super lig topcusu transfer etmek sart. Hatta bu tarz durumlarda ilk 11'in yarisinin degismesi lazim en az. Ayrica taktigine baktim cakisan cok nokta var. Bir kere yetenek seti dusuk bir takimla onde bu kadar savunursan cok gol yersin. Savunma cizgini standarda cek. Ayrica defanstan kisa pasli cikin diyorsun ama takim temposu yuksekte ve kosu yoluna pas acik. Birbiriyle celisen talimatlar. Takimin yetenek seti dusukse daha yarataci oyna dersen sacmalamaya baslayabilirler. Topla oynamak istiyorsan tempo dusuk pas kisa olmali, kontraya kalkilmamali ve kosu yoluna pas atilmamali. Yine fazla bekletmeden orta ac talimati da topla oynamak isteyen takim icin yanlis bir talimat. Ayrica, takiminda top yapabilecek oyuncularin olup olmamasi topa sahip olma oyunu icin cok onemli.

Lig takımlarının seviyesi yükselmiş sizde de hala 2. lig kalitesinde adamlar var gördüğüm kadarıyla ayrıca taktiğinizde çok fazla komut var. Büyük ihtimalle birbiriyle çakışan, oyuncu stillerine ve özelliklerine uymayan komutlarınızda vardır.
Komutları sileyim birde öyle deneyeyim. Transfer bütçem yok bu arada o yüzden ancak bu kadar oluyor.

Super Lig'e ciktiysan super lig topcusu transfer etmek sart. Hatta bu tarz durumlarda ilk 11'in yarisinin degismesi lazim en az. Ayrica taktigine baktim cakisan cok nokta var. Bir kere yetenek seti dusuk bir takimla onde bu kadar savunursan cok gol yersin. Savunma cizgini standarda cek. Ayrica defanstan kisa pasli cikin diyorsun ama takim temposu yuksekte ve kosu yoluna pas acik. Birbiriyle celisen talimatlar. Takimin yetenek seti dusukse daha yarataci oyna dersen sacmalamaya baslayabilirler. Topla oynamak istiyorsan tempo dusuk pas kisa olmali, kontraya kalkilmamali ve kosu yoluna pas atilmamali. Yine fazla bekletmeden orta ac talimati da topla oynamak isteyen takim icin yanlis bir talimat. Ayrica, takiminda top yapabilecek oyuncularin olup olmamasi topa sahip olma oyunu icin cok onemli.
Dostum bana komut öneririr misin?

Çok maaş istemiyen süper lig kalitesinde topçu önerisi alabilirim.

Komutları sileyim birde öyle deneyeyim. Transfer bütçem yok bu arada o yüzden ancak bu kadar oluyor.

Internette hazir taktikler mevcut ne oynamak istedigine gore onlardan referans alabilirsin. Ayrica bu seviyede parayla transfer isi yas zaten genelde bonservisle oyuncu alamazsin bol bol serbest ve kontrati biten oyuncu kovala.

Biraz uzun vadeli düşünüp fırsatları yakalaman lazım. Sözleşmesi biten oyuncuları sözleşmelerinin son altı ayında bonservissiz alabiliyorsunuz aynı şekilde takımınızdaki zayıf noktalara kiralık oyuncular alabilirsiniz hatta neredeyse ücretsiz seviyede iyi kalitede futbolcuları alabilirsiniz. İyi performans gösteren bir oyuncunuzu satıp uygun fiyatlı oyuncular alarak takımınızın genel kalitesini yükseltebilirsiniz

Geri
Yukarı