Çözüldü Ekranda beliren pikseller nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ÖzdemirBurak

Decapat
Daha fazla  
Selam. Tarayıcılarda dolaşırken özellikle video gibi hareketli içeriklerde resimde gördüğünüz gibi ölü piksel benzeri pikseller oluşuyor sürekli. Bu ekran görüntüsünü Firefox tarayıcısında aldım ama aynısı Brave ve Chrome'da da oluyor. Orta üst kısımda yoğun bir şekilde görebilirsiniz. Umarım sadece bende görünmüyordur. Oyun oynamayı denemedim henüz ama deneyeceğim orada da benzer sıkıntı olursa editlerim. Başka böyle sorun yaşayan var mı?
WhatsApp Image 2024-01-01 at 18.37.25.jpeg

Son düzenleme:
Çözüm
HDMI veya DP, DVI kablosuyla alakalı bir sorun olabilir mi? Kabloları kontrol ediniz. Bir de monitör modelini söyler misiniz?
Selam. Tarayıcılarda dolaşırken özellikle video gibi hareketli içeriklerde resimde gördüğünüz gibi ölü piksel benzeri pikseller oluşuyor sürekli. Bu ekran görüntüsünü Firefox tarayıcısında aldım ama aynısı Brave ve Chrome'da da oluyor. Orta üst kısımda yoğun bir şekilde görebilirsiniz. Umarım sadece bende görünmüyordur. Oyun oynamayı denemedim henüz ama deneyeceğim orada da benzer sıkıntı olursa editlerim. Başka böyle sorun yaşayan var mı?

Eki Görüntüle 2071219

Kanka ben mi körüm anlamadım bir sıkıntısı yok gibi gözüküyor?

Resim pek yararlı değil hocam. Sıkıntı monitörün hep aynı noktasında mı oluşuyor acaba?
Veya resimde daire içine alarak gösterirseniz belki görebiliriz.
Resmi güncelledim. Mesela video izlerken sürekli farklı bölgelerde oluşuyor

Kanka ben mi körüm anlamadım bir sıkıntısı yok gibi gözüküyor?
SS de çıkmıyor sanırım yoksa çok bariz belli oluyor bende.

Resmi güncelledim. Mesela video izlerken sürekli farklı bölgelerde oluşuyor

SS de çıkmıyor sanırım yoksa çok bariz belli oluyor bende.

Bu fotoda anlaşılmıyor başka gözüken fotosu varsa onu göstermen daha iyi olur net cevap verebiliriz bu sayede.

@ÖzdemirBurak başka bir cihaz ile monitörün resmini çekip buraya atın.
Fotoğrafı güncelledim şu an piksellerin net görünüyor olması lazım yeşilimsi noktalar halinde. Mouse imlecini üzerlerine götürdüğümde yerleri ve sayıları hafif değişiyor çok garip.

Bu fotoda anlaşılmıyor başka gözüken fotosu varsa onu göstermen daha iyi olur net cevap verebiliriz bu sayede.
Telefon ile ekranın görüntüsü çekip ekledim. Sorun sanırım sadece bende görünüyor ekran alıntısında göremiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı