Ekranda Beyaz İzler Var

LegiOner

Kilopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu sorundan dolayı yeni monitör alacağım ama korkuyorum. 2 farklı dönüştürücü de denedim farklı portlardan görüntü aldım ve farklı kablo(VGA) denedim, çözemedim. Monitörden diyeceğim çünkü önceki monitörüm de hiç fark etmedim, lakin garantiye almak için TV'ye bağlayınca aynı soruna rastladım ( ikisi de çok eski TV'nin VGA soketi hiç kullanılmadı) sorun ekran kartıyla alakalı değildir değil mi? SS alınca normal gözüküyor. İyice kafam karıştı yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-02-08 at 16.56.24.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-08 at 16.56.24.jpeg
    56 KB · Görüntüleme: 69
  • WhatsApp Image 2021-02-08 at 16.56.25.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-08 at 16.56.25.jpeg
    108,8 KB · Görüntüleme: 71
Hocam başka ekran kartıyla denediniz mi? Denemediyseniz denemelisiniz. Yada onboard'dan görüntü alarak deneyebilir misiniz belki sorun ekran kartından olabilir.

Başka ekran kartıyla denemedim. Onboard ile görüntü almak için ekran kartını çıkarmak şart mı?
Hocam başka ekran kartıyla denediniz mi? Denemediyseniz denemelisiniz. Ya da Onboard'dan görüntü alarak deneyebilir misiniz belki sorun ekran kartından olabilir.

Hocam bir de şey var monitörün VGA girişini oynatınca uzayıp kalınlaşıyor ekranda çizgiler çıkıyor. Veya monitörü sarsınca.

Son düzenleme:
Başka ekran kartıyla denemedim. Onboard ile görüntü almak için ekran kartını çıkarmak şart mı?

Hocam bir de şey var monitörün VGA girişini oynatınca uzayıp kalınlaşıyor ekranda çizgiler çıkıyor. Veya monitörü sarsınca.
Hocam dediğine göre vga kablosundan veya monitörün vga girişinden yapıyordur dicem ama farklı kablo ve monitör ile denediğinizi ve aynı sorunu yaşadığınızı söylemişsiniz. Valla ne desem bilemedim benden daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Hocam dediğine göre VGA kablosundan veya monitörün VGA girişinden yapıyordur deceğim ama farklı kablo ve monitör ile denediğinizi ve aynı sorunu yaşadığınızı söylemişsiniz. Vallahi ne desem bilemedim benden daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Hocam ikisinde de sorun olabileceğinden şüpheleniyorum, ilk 1 ay başka monitör kullandım hiç olmadı. Benim de kafam çok karıştı. Deneyimli etiketleyebileceğim birilerini tanıyor musunuz?

Hocam, VGA soketinde olabilir. Monitör tarafında olandan. Başka ekran ile sorun yok demişsiniz.

Hocam, VGA soketinde olabilir. Monitör tarafında olandan. Başka ekran ile sorun yok demişsiniz.

Bence de VGA soketin de sorun var BIOS ekranın da falan da oluyor. Dediğim gibi ilk 1 ay başka monitör kullanmıştım, karşıma çıkmadı, Bunu kullanmaya başlayınca oldu ama garantiye almak için TV'ye bağladım orada da aynı sorun oldu. Ekran kartlarında böyle bir sorun olabilir mi? Ben hiç rastlamadım. Ayrıca monitör alınca devam ederse iade edeceğim, kabul ederler mi?

Ekran kartının garantisi varsa gönderebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı