Ekranda Beyaz Şeritler Çıkıyor

Spery

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı kullanırken aniden siyah ekran yiyorum. 4 veya 5 saniye sonra ekranda beyaz beyaz veya renkli çizgiler çıkıyor. İşin ilginç yanı oyun oynarken olmuyor normal kullanımda oluyor. Nasıl bir sorunla karşılaştığım konusunda fikri olan var mıdır?
WhatsApp Image 2023-01-24 at 01.26.23.jpeg

Hocam FurMark ile test yapar mısın? Eğer orada da olursa çok büyük ihtimal ile ekran kartı kaynaklı sorun. Sanırım bunu lehim ile düzeltebiliyordun ama riskli tabii.

Cihazın gücünü kapatın(ekranı indirmeyin).
Cihaz prize bağlıysa çıkartın.
Telefondan zamanlayıcı açıp 60 saniyeye getirin.
Cihazın açma kapama tuşuna basmaya başlayıp zamanlayıcıyı başlatın.
60 saniye boyunca tuşu bırakmayın, bu işlem esnasında değişik sesler ya da ekranda gidip gelmeler olabilir.
60 saniye sonunda statik elektrik boşalmış olacak. Bu tarz sorunları statik elektrik yapabiliyor.

Test etmek için BIOS menüsünde turlayın. Unutmayın donanımsal değil ise BIOS ekranında sorunla karşılaşamazsınız. Tekrar kullanırken sorun oluyorsa temiz kurulum yaparak sürücüleri güncelleyerek tekrar deneyin.

Hocam FurMark ile test yapar mısın? Eğer orada da olursa çok büyük ihtimal ile ekran kartı kaynaklı sorun. Sanırım bunu lehim ile düzeltebiliyordun ama riskli tabii.
FurMark testi şöyle bir link verdi FHD ayarında çalıştırdım.
60 saniye boyunca tuşu bırakmayın, bu işlem esnasında değişik sesler ya da ekranda gidip gelmeler olabilir.
60 saniye sonunda statik elektrik boşalmış olacak. Bu tarz sorunları statik elektrik yapabiliyor.

Test etmek için BIOS menüsünde turlayın. Unutmayın donanımsal değil ise BIOS ekranında sorunla karşılaşamazsınız. Tekrar kullanırken sorun oluyorsa temiz kurulum yaparak sürücüleri güncelleyerek tekrar deneyin.
Bunu da şimdi deneyeceğim umarım işe yarar.

Dediğiniz herhangi bir tepkiyi vermedi sadece siyah ekranda bekledim elimi çekince de normal bir şekilde açıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde zırt, biip ya da dip dip diye ses çıkınca ve ekran açılıp açılıp kapanınca korkup bırakanlar oluyor ondan yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı