Ekranda Bir Süre Sonra Beyaz Ekran Sorunu

The Famous

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım masaüstü ve bir zaman sonra ekran çizgi çizgi olup beyaza dönüyor ve hiçbir işlem yapılamaz hale geliyor. Fotodaki gibi olup sonra beyaz oluyor. Bazen 2-3 saat kullanımda bazen ise hiç olmuyor. Sizce sorun nedir?

11.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı chip'inde sıkıntı var ve ısınınca bunu yapıyor. Bu chip'e ısıl işlem uygularsanız anca kurtulabilirsiniz yoksa yeni kart almalısınız.

Ekran kartı chip'inde sıkıntı var ve ısınınca bunu yapıyor. Bu chip'e ısıl işlem uygularsanız anca kurtulabilirsiniz yoksa yeni kart almalısınız.
Ekran kartını o kadar stres testine soktum 1 - 2 saat fakat testi bitirdikten sonra bir sorun olmuyordu kullanmaya devam ediyordum. Ekran kartım Msi R9 270X bunun chipine nasıl ısıl işlem uygularım ?

Bir de güç kaynağım 500watt lık. Bir sitede hesapladığımda 430Watt çıktı değer bundan dolayı olabilir mi ? Sistem özelliklerim: Gigabyte 970a-ds3p /// Msı r9 270x 2gb oc edition /// amd fx-6100 (O.C yok) /// Corsair Vengeance 4GB Ram /// 2 tane 7200 rpm lik hdd ///

Ekran kartını o kadar stres testine soktum 1 - 2 saat fakat testi bitirdikten sonra bir sorun olmuyordu kullanmaya devam ediyordum. Ekran kartım Msi R9 270X bunun chipine nasıl ısıl işlem uygularım ?

Bir de güç kaynağım 500watt lık. Bir sitede hesapladığımda 430Watt çıktı değer bundan dolayı olabilir mi ? Sistem özelliklerim: Gigabyte 970a-ds3p /// Msı r9 270x 2gb oc edition /// amd fx-6100 (O.C yok) /// Corsair Vengeance 4GB Ram /// 2 tane 7200 rpm lik hdd ///
Garantisi biter ama ısıl işlem yapınca servise yollayın bence.

Garantisi biter ama ısıl işlem yapınca servise yollayın bence.
Garantisi bitti zaten.

Bir de bilgisayar bileşenlerini yazdım onlara göre 500w everest psu yeterli mi yoksa Xıgmatek tauro 80+ 600W almalı mıyım ? Yazın işlemcimi 8350 ve ram takviyesi düşünüyorum.

NOT:Bilgisayarda internette dolaşırken bilgisayar resetlendi. Bunun nedeni düşük psu olabilir mi ?

Ekran kartınızı servise yollamanızı öneririm. Bu tür arızalarda, genelde evde yapılacak pek fazla şey olmuyor.
Güç kaynağımın yetersiz olma ihtimali var mı ? Bilgisayar boştayken kendisini resetledi.

Benim başımada gelmişti boştayken yada internette gezerken reset atıyordu yeni psu aldım düzeldi.Fakat bileşenleri başka bilgisayarda test etmenizi öneririm.Özellikle ekran kartını.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı