Ekranda çıkan değişik çizgiler

h4x0rz1337

Hectopat
Arkadaşlar son 1 aydır falan ekranımda Windows açılış logosunun altında o dönen beyaz noktalarda mesela sol kısımdan sağ kısıma kadar 7-8 tane altlı üstlü çizgiler oluşuyor PC açılırken.
Oyunlarda bir problem olmuyor gibi gözüme çarpan şu ana kadar göremedim bu sorun hep masaüstünde oluyor, mesela bugün PC'yi açtım ve açtıktan sonra donma yaşadım.
Windows'um SSD içerisinde normalde böyle bir şey olmuyordu ve wallpaperimin sağ altında bir kahverengimsi kutu oluşmaya başladı 4 pixel yer kaplıycak kadar diyeyim size ve kutuya tıkladıktan sonra imleç ile üstünde gezdikten sonra yok oldu ölü piksel değil yani ondan sonra DC'yi falan açayım dedim DC simgesinin üstüne geldim 5-6 tane pembe yeşil falan pixeller oluştu üstünde orada PC dondu komple. 15-20 saniye sonra geri kendisine geldi. Eğer sorun ekran kartımda ise bu hafta sonu "1660 Super" almayı düşünüyorum cidden canımı sıkmaya başladı bu olay.
Yardımcı olursanız sevinirim. Ve halen 2 yıl garantisi devam ediyor ekran kartımın ASUS'a yolladığım zaman testleri sorunsuz geçti dediler ama halen problem var.

Hiç bir parçaya overclock yapılmamıştır.

İşlemcim: Ryzen 5 2600.
Ekran kartım: ASUS ROG STRIX RX570.
Güç kaynağım: 600W +80.
Anakartım: ASUS A320M EX Gaming.
RAM: 8x2 3200MHz Ripjaws.
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Ona göre ekran kartı alacağım hafta sonu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı