Ekranda çizgiler çıkmaya başladı

MaroonBerets56

Femtopat
Daha fazla  
RAM
9
Öncelikle yanlış yere actiysam kusura bakmayın. 2018'den beri ASUS FX553VE-DM407t cihazını kullanmaktayım. Geçenlerde oyun oynarken bir anda ekranda siyah çizgiler çıkmaya başladı. Sebebinin önce yazılım kaynaklı olduğunu düşündüğümden driveri silip yeniden kurmayı denedim çözüm olmadı. DDU ile tamamen silip geri yükledim yıne çözüm olmadı son çare format attım PC'ye ama yine aynı durumdan muzdaribim. Linklerde sorunu görebilirsiniz. Benim düşüncem Flex kablosunun miladını tamamladığı yönünde ama yine de sormak istedim.

1
2

Öncelikle yanlış yere actiysam kusura bakmayın. 2018'den beri ASUS FX553VE-DM407t cihazını kullanmaktayım. Geçenlerde oyun oynarken bir anda ekranda siyah çizgiler çıkmaya başladı. Sebebinin önce yazılım kaynaklı olduğunu düşündüğümden driveri silip yeniden kurmayı denedim çözüm olmadı. DDU ile tamamen silip geri yükledim yıne çözüm olmadı son çare format attım PC'ye ama yine aynı durumdan muzdaribim. Linklerde sorunu görebilirsiniz. Benim düşüncem Flex kablosunun miladını tamamladığı yönünde ama yine de sormak istedim.

1
2

Laptopta çip kaynaklı bir arıza olabilir.

Videolardan anlaşıldığı gibi evet flex kablosu yıpranmış.
Teşekürler. Peki yaptırmak istesem ne kadar tutar. Pahalı bir işlem mi? Orjinal asus yetkili servisi ile konuştum, bu cihaz 6 senelik bir bilgisyar olduğu için yedek parça saglayamiyoruz dediler

Laptopta çip kaynaklı bir
Laptopta çip kaynaklı bir arıza olabilir.
Flex kablosu veya chipset arızasi. Yetkili Servis 6 yıllık bir cihaz olduğu için yedek parça saglayamiyoruz dedi bilgisayarcilar yapabilir mi ve takribi ne kadar bir fiyat tutar acaba?

Teşekürler. Peki yaptırmak istesem ne kadar tutar. Pahalı bir işlem mi? Orjinal asus yetkili servisi ile konuştum, bu cihaz 6 senelik bir bilgisyar olduğu için yedek parça saglayamiyoruz dediler

Flex kablosu veya chipset arızasi. Yetkili Servis 6 yıllık bir cihaz olduğu için yedek parça saglayamiyoruz dedi bilgisayarcilar yapabilir mi ve takribi ne kadar bir fiyat tutar acaba?
Firmaların 10 yıl ürüne parça sağlama var diye biliyorum.

Orjinal servisle konuştum durumu anlattım servise cihazınizi yollamaniz lazım ama bilgisayarınız 6 yıllık bir bilgisyar olduğu için yedek parça saglayamiyoruz dedi bana
İstanbulda veya ankarada yaşıyorsan servise elden teslim et. Ama bu illerin dışında yaşıyorum diyorsanda asus destekten kargo için yardım al. (İşin ucunda para olduğundan cihazı tamir edeceklerini düşünüyorum.)

Şu şekilde dene. Harici bir monitöre bağla o şekilde dene. Eğer aynı sorun devam ediyorsa ve GPU Sürücün güncel ise maalesef GPU'da donanımsal sorun var demektir.
Onu konuya eklemeyi unutmuşum. Laptop'u HDMI kablosu ile bir monitöre bağladım monitörde akıcı şekilde görüntü varken laptop un kendi ekranına çizgiler devam ediyordu. GPU'da sorun yok sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı