Ekranda dümdüz çizgiler halinde ölü pixeller var

Ege324

Picopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS
Merhaba, monitörümün en alt kısmında boydan boya, çizgiler halinde bir anda böyle ölü pixeller belirdi. Herhangi bir çarpma, temas söz konusu değil monitörle aramda zaten yarım metre var. Alalı tam 1 sene oldu. Bunun sebebi nedir ve garanti kapsamına giriyor mu? İnternette 10'dan fazla ölü pixeli karşılamıyorlar vb yazıyor bilgili birisi var mı yardımcı olacak? Teşekkürler. (tam ekran kırmızı ve yeşil kendim yaptım net gözüksün diye.)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-02-07 at 21.25.05 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-07 at 21.25.05 (1).jpeg
    196,3 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2024-02-07 at 21.25.05.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-07 at 21.25.05.jpeg
    130,1 KB · Görüntüleme: 27
Bunlar ölü pixel değil. Yatay tarayıcı sorunu gibi görünüyor. Son 3 yıl içerisinde aşırı ıslak veya nemli bir temizlik yapılmış olma ve cof küflenmiş olma ihtimali var. Belki de sıvı teması. Arızanın en büyük sebebi bu bir diğeride aşırı ısınma.

Bunlar ölü pixel değil. Yatay tarayıcı sorunu gibi görünüyor. Son 3 yıl içerisinde aşırı ıslak veya nemli bir temizlik yapılmış olma ve cof küflenmiş olma ihtimali var. Belki de sıvı teması. Arızanın en büyük sebebi bu bir diğeride aşırı ısınma.
Ne yapılmalı? Kendim sorunu çözebilir miyim, garanti karşılar mı?

Ne yapılmalı? Kendim sorunu çözebilir miyim, garanti karşılar mı?
Garanti varsa başka çaren yok zaten. Değilse panelci haydar gibi bir panel tamircisine göndereceksin.

Garanti varsa başka çaren yok zaten. Değilse panelci haydar gibi bir panel tamircisine göndereceksin.
Garanti kapsamına giriyor mu peki? Kullanıcı hatası diye geri yollamasınlar ben kendilerine yolladıktan sonra. Asus'u arayıp sorunu ne diye belirtebilirim?

Ayrıca yayılma durumu olur mu? Yayılmadıktan sonra çok rahatsız eden bir problem değil en alt kısımda olduğu için.

Garanti kapsamına giriyor mu peki? Kullanıcı hatası diye geri yollamasınlar ben kendilerine yolladıktan sonra. ASUS'u arayıp sorunu ne diye belirtebilirim?

Ayrıca yayılma durumu olur mu? Yayılmadıktan sonra çok rahatsız eden bir problem değil en alt kısımda olduğu için.

Samimi konuşalım herhangi sıvı nem teması var mı? Varsa bu oksidasyon ve elektrolize neden oluyor yani yayılır zamanla. Kullanıcı hatası diyebilirler eğer o paraya az daha koyar yenisini alırım diyeceğiniz bir masraf çıkartmazlarsa yaptırın yoksa şansınızı panelci haydar veya adem helvacı ile deneyin ( adem abi hala tamir yapıyorsa).

Samimi konuşalım herhangi sıvı nem teması var mı? Varsa bu oksidasyon ve elektrolize neden oluyor yani yayılır zamanla. Kullanıcı hatası diyebilirler eğer o paraya az daha koyar yenisini alırım diyeceğiniz bir masraf çıkartmazlarsa yaptırın yoksa şansınızı panelci haydar veya adem helvacı ile deneyin ( adem abi hala tamir yapıyorsa).
Valla sıvı teması en fazla ıslak mendil ile tozunu almışımdır oda haftada bir falan. Monitörü yıkamadım sonuçta.. Öbür türlü zaten ıslak mendilin ıslaklığıda nasıl bukadar etki etti anlamış değilim.

Geri
Yukarı