Ekranda Gölgelenme

Can_T

Hectopat
Arkadaşlar ekranımda gölgelenme oluyor. Mesela Google chrome hızlıca sallayınca ikonlarda veya yazılarda kuyruk oluşuyor. Aynı şekilde fareyi hareket ettirdiğimde de oluyor. Çoğunlukla beyaz ve gri renklerde belli oluyor. Monitörden şüphelendim televizyona taktım aynı sıkıntı mevcut. HDMI kablosunu değiştirdim yine devam ediyor, anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı sürücünü kaldırmayı denedin mi?

Arkadaşlar ekranımda gölgelenme oluyor. Mesela Google Chrome hızlıca sallayınca ikonlarda veya yazılarda kuyruk oluşuyor. Aynı şekilde fareyi hareket ettirdiğimde de oluyor. Çoğunlukla beyaz ve gri renklerde belli oluyor. Monitörden şüphelendim televizyona taktım aynı sıkıntı mevcut. HDMI kablosunu değiştirdim yine devam ediyor, anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözebildin mi?

Evet monitörün Hz,inden kaynaklıymış aynı şekilde televizyonda en fazla 60 Hz destekliyor monitörü sattım biraz daha para ekleyip 120 Hz aldım şu an memnunum.

Benim ki de televizyona bağlayınca sorun devam etti. Ama eski monitörüm de 60 Hz idi bir sorun yoktu, ayrıca BIOS ekranında da var. Kablo ve dönüştürücü değiştirdim farklı porttan görüntü aldım devam ediyor. Yeni monitör alacağım umarım sorun çözülür.

Benim ki de televizyona bağlayınca sorun devam etti. Ama eski monitörüm de 60 Hz idi bir sorun yoktu, ayrıca BIOS ekranında da var. Kablo ve dönüştürücü değiştirdim farklı porttan görüntü aldım devam ediyor. Yeni monitör alacağım umarım sorun çözülür.

Aynı sorunu yaşıyorum sanırım AMD R7 370 2 GB oyunda dalgalanma sorunu 18.5 inç monitör 60 Hz bende TV de sorun yaşamıyorum.

Geri
Yukarı