Ekranda görüntüyü bulanıklaştıran daireler

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç senedir ekran kartımdan kaynaklı diye kafaya takmadığım sorun RTX 2080'li bir sistem toplayınca da karşıma çıkınca sinir oldum. Görselde pek belli olmamış ama oyun içerisinde aşırı göze batıyor ve grafik ayarı fark etmeksizin her şeyi hafiften bulanıklaştırıyor. Sadece oyunlarda değil video izlerken de parlak veya düz yüzeylerde hafif pikselleşme oluyor. Resmen ekranın arkaplanında iç içe girmiş daire gölgeler var. Bazı kişilere çok saçma ve küçük bir sorunmuş gibi gözükebilir ama gerçekten aşırı göze batıyor ve takıntı haline geldi. Bu arada sadece sistemimi değil monitörümü de BenQ 2430T ile değiştirdim ama hiç bir faydası olmadı, artık evimden şüphelenmeye başlıyorum. Görüntülere dikkatli bakarsanız neyden bahsettiğimi anlarsınız.

Sorunum hala devam ediyor. Attığım görüntüde de anlaşılmadığı için kaldırdım. Eski bilgisayarımda kullandığım ve değiştirmediğim tek parça güç kaynağım(Corsair TX750M) sizce bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı