HDMI 2.1 2K 180Hz destekler mi?

ulgoizreT

Centipat
Daha fazla  
Monitör
MSI G274QPF E-2
HDMI 2.1 girişli laptopum için harici bir monitör aldım. Laptopun DisplayPort girişi yok. Kutudan da sadece DP kablosu çıktı. Monitör 2K 180Hz. HDMI 2.1 bu Hertz'i ve çözünürlüğü destekler mi?

Ya da HDMI kablosu yerine DisplayPort'tan HDMI'a çevirici mi almalıyım? Hangi şekilde kalite bozulmadan aktarılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI 2.1 girişli laptopum için harici bir monitör aldım. Laptopun DisplayPort girişi yok. Kutudan da sadece DP kablosu çıktı. Monitör 2K 180Hz. HDMI 2.1 bu Hertz'i ve çözünürlüğü destekler mi?

Ya da HDMI kablosu yerine DisplayPort'tan HDMI'a çevirici mi almalıyım? Hangi şekilde kalite bozulmadan aktarılır?
HDMI 2.1 ile 1440p çözünürlüğünde 240Hz değerine kadar görüntü alabilirsiniz.

Monitörün HDMİ 2.0 yani 2K çözünürlükte ne yazık ki 240Hz desteklemiyor. Laptop'un Type-C girişi DisplayPort görüntü aktarma destekliyorsa 2K çözünürlükte 240Hz alabileceğin bir kablo önerisi yapılabilir.
Not: Fark etmedim 180Hz olup olmadığını sormuşsun 2.0 kablonun 2K çözünürlükte 144Hz'e kadar desteklediği kesin fakat 180Hz'i destekleyip desteklemediğini denemediğim için yorum yapamam ama dediğim gibi Laptop ile ilgili olan yanıtım hala geçerli.

Monitörün HDMİ 2.0 yani 2K çözünürlükte ne yazık ki 240Hz desteklemiyor. Laptop'un Type-C girişi DisplayPort görüntü aktarma destekliyorsa 2K çözünürlükte 240Hz alabileceğin bir kablo önerisi yapılabilir.
Not: Fark etmedim 180Hz olup olmadığını sormuşsun 2.0 kablonun 2K çözünürlükte 144Hz'e kadar desteklediği kesin fakat 180Hz'i destekleyip desteklemediğini denemediğim için yorum yapamam ama dediğim gibi Laptop ile ilgili olan yanıtım hala geçerli.
Hocam Monitörü 2.1 olsa bile sanırsam yine kullanamayacak. Hiçbir yerde 2k 180hz destekleyen kablo bulamadım, paugge bile maksimum 144 veriyor.

180hz'i destekleyen bir kablo bulamadım. Hepsi 165hz'lik. Bildiğiniz varsa bir link verebilirseniz çok sevinirim.
DP şart gibi.

Hocam monitörü 2.1 olsa bile sanırsam yine kullanamayacak. Hiçbir yerde 2K 180Hz destekleyen kablo bulamadım, Paugge bile maksimum 144 veriyor.

DP şart gibi.
Destekleyip desteklemediğinin yazmasının bir önemi yok kablo 2.1 ise her türlü alabilir ama portların ne olduğu önemli sadece kabloda iş bitmiyor.

Monitörünüz HDMI 2.0b destekliyor. Maksimum 2K 144Hz alabilirsiniz.
Bu arada 1440p 144Hz de gayet yeterlidir. 144 ve 180 arasındaki farkı hissetme ihtimaliniz sıfıra yakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı