Ekranda Kahverengi Çizgiler

Batuhan Budak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni topladığım sistemde oyun oynarken bir süre sonra ekranda kahverengi çizgiler çıkıyor, hiç bir tuşa basamıyorum ama arkadan oyun sesleri geliyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor bir süre sonra yeniden oluyor. Sorunu nasıl çözebilirim? Sistemim
  • İ3 4160 İşlemci
  • Asus R9270x Ekran Kartı
  • Asus H81M Plus Anakart
  • Corsaır Vengeance 2x4 GB
  • Thermalthake Versa II 500GB
Ekran şekli aşağıdaki gibi. (Kendim çekmedim Google dan aldım.) Yardımlarınızı bekliyorum.
bd8ac5ecd0d3d1e76a88724ad77dab7e (600 x 337).jpg

@MF @samet67671 Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Yeni topladığım sistemde oyun oynarken bir süre sonra ekranda kahverengi çizgiler çıkıyor, hiç bir tuşa basamıyorum ama arkadan oyun sesleri geliyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor bir süre sonra yeniden oluyor. Sorunu nasıl çözebilirim? Sistemim
  • İ3 4160 İşlemci
  • Asus H81M Plus Anakart
Ekran şekli aşağıdaki gibi. (Kendim çekmedim Google dan aldım.) Yardımlarınızı bekliyorum.
Eki Görüntüle 74947

Isı durumları nasıl ?

Sorun büyük ihtimal ekran kartınızdan kaynaklı, farklı bir ekran kartı ile test etme şansınız var mı ?

Ekran kartı sıcaklığı en fazla 65 derece oldu. Başka bir ekran kartıyla deneme imkanım yok. Kartın garantisi devam etmekte kartı garantiye yollamam lazım galiba.

İ3 4160'ın HD Grafik'den görüntü almayı deneyin. Oyunu düşük ayarda açın aynı şeyleri yapın. Bu sefer vermez ise sorun ekran kartında olabilir.

İ3 4160'ın HD Grafik'den görüntü almayı deneyin. Oyunu düşük ayarda açın aynı şeyleri yapın. Bu sefer vermez ise sorun ekran kartında olabilir.
Bugün hata vermedi ama dün çok sık verdi. Her zaman olmuyor. Ayrıca GTA 5 oynarkende beyaz ekranda takılıyor bu sefer. Dediğiniz gibi yarın İ3 4160 ile deneyeceğim. Sonuçları bildiririm.

• İ3 4160 İşlemci
  • Asus H81M Plus Anakart
Eki Görüntüle 74947

Ekran kartının fanları dönüyormu ? benim başımada gelmişti evin içinde mantar tabancası şeklinde sesler çıkıyordu evim çarşının içinde olduğundan dışarıdan biri bişeyler yapıyordur diyip geçiştiriyordum sesleri üzerinden zaman geçti ekran çizgi çizgi olmaya başladı kasayı açıp baktığımda ekran kartının kondansatörleri patlamış :D sendede aynı durum olabilir onboard ekran kartı ile sistemi çalıştırmayı dene büyük bir olasılıkla sorun ekran kartında

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı