Ekranda Karıncalanma Sorunu

noskid

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi geceler öncelikle.

Eski anakartımın ses-ethernet ve ram slotlarını yaktığım için yeni anakart aldım ve sorunsuz 1 ay kullandım fakat sonra durduk yere oyunlarda ve tarayıcılarda çalışmayı durdurdu hatası yada çöktü hatası almaya başladım. Yazılımsal olarak bios güncelleme-temiz format (Defalarca farklı windowsla)-güncel drıver herşeyi denedim ama değişen birşey olmadı. Donanımsal olduğu kesin gibiydi bu yüzden aklıma hdd geldi çünkü bad sector vardı ve zaten değiştirecektim isabet oldu dedim ve ssd aldım umutla. Ssd'yle beraber temiz format-güncel drıver yükledim ama yok değişen birşey olmadı. Ekran kartı ve İşlemciyi bir çok programda test ettim hiçbir sorun çıkmadı ve son olarak aklıma ramim geldi. 2 adet Rip jaws 2x4 1600Mhz vardı ve ben bunları sabah uyku sersemliğine eski anakartıma ters olarak takıp çalıştırmıştım yanık kokusu gelince farkedip kapatmıştım daha sonra ramlerden biri çalışıyordu ve hala o takılı. Bu yüzden aklıma bu ramim geldi biosa girdim hızı 1600 haricinde diğer tüm değerlere çekmeyi denedim ama default ayar haricinde başlangıçta asus yazdıktan sonra tüm ekran karmaşık renk görüntüsüyle kaplanıp kitleniyordu, bazen bilgisayar açıldı ama reset attı sürekli. ( Voltajda verdim sonuç aynı) Yani aslında sorun büyük ihtimalle ram bunu çözdüm ve şimdi sizde buna katılırsanız yeni bir ram alıcam bu hafta ama sorun ramde değilse boşa almış olmak istemiyorum ben yinede daha bilgili arkadaşların onayını almak için burayada yazmak istedim, yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Resimde şöyle:

9FE90D060F6887596371C7FB6F40C79D.JPG

Sistem:
Asus Z 77 A
İ5 2500K
MSI GTX560 OC Edition
Rıpjaws 4GB 1600MHZ
High Power 750W
Sandisk 120GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Default ayarlarda açılıyor dostum şu an burdayım hatta :) Ama oyun ve tarayıcılarda (nadir de olsa windows gezgini ) çöküyor, çalışmayı durdurdu vb hatalar alıyorum ki ramin boarda giren kısmında ki sarı şeyler devre diyeyim tam bilmiyorum, onlardan birisi silinik yanık isi var ki eski boarda ters takıp yanlış voltaj verip yakmıştım buna rağmen çalışmasına şaşırıyordum demek ki birşey olmadı diyordum ama sorun yüzde yüz ram heralde ? Cevabın için teşekkürler dostum ^^

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı