Ekranda mavi çizgiler ve sarı kutucuklar belirmeye başladı

Fenriswolf

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim iş için kullandığım toplama sistemi açınca bütün anakart LED'ler kırmızı yanıp sönüyordu, VGA LED yanmaya devam ediyordu ama bir problem yoktu. Kullanmaya devam ettim, bir süre sonra Valorant indirdim. 3-4 gün oynadım, maçta sıkıntı yoktu ama antrenman haritasında ara ara takılmalar oluyordu. Bir de 1080P film izlerken, sonra oyunu kapattım birkaç saat sonra açmayı denedim, DX11 hatası verdi. Bir de ekranda enine mavi çizgiler çıkmaya başladı, böyle belirip kayboluyordu sonra güncelleme yükledim ekran kartı için, mavi çizgiler sürekli belirip kaybolmaya başladı ve sarı sarı kutucuklar belirmeye başladı, ekranda sürekli takılmaya ve donmaya başladı. Restart atınca bilgisayara Windows şifre ekranında kaldı ama imleç hareket ediyordu ama şifre yazma kısmı çıkmıyordu ve bir şeye tıklayamıyordum. BIOS ekranında da aynı şekilde. Sonra bir şekilde format attım ama düzelmedi. Sizce neden olabilir? Ekran kartı bozulduysa bile buna anakart veya PSU sebep olmuş olabilir mi? Daha önce PSU bozuk geldi değişime gitti geldi PSU arızasını bulana kadar da çok fazla sök tak oldu bir de bilgisayarcıya gidip geldi problemli parçanın bulunması için. Şimdi ekran kartını servise yollayacağım, anakartı da yollamam gerekir mi sizce? Oyun için bir ekran kartı alacaktım da sistem sebep olabilirse böyle bir arızaya almayayım. Anakartı da yollayım servise bozulmasın, sonra yeni ekran kartı.

Sistem.
R7 3700X.
MSI X570-A Pro.
32 GB 3200MHz RAM.
High Power Element BR 750W 80+ bronz.
Ekran kartı da GT1030.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı